Preskočiť na menu

Zlaďte vnútorné rolety s interiérom

Tipy, ako (ne)zladiť vnútorné rolety s interiérom

Žalúzie sú starou klasikou. Čo tak dodať interiéru niečo nové, moderné a s praktickým využitím? Látkové rolety urobia v miestnosti príjemný tieň, no zároveň ju aj oživia svojím dizajnom.

Interiérové roelty inak

Roleta Láry Fáry

Látková roleta Láry Fáry , na ktorej sa striedajú priehľadné a nepriehľadné pruhy, pritiahne všetku pozornosť. Okrem toho, že vyzerá efektne, retiazkou si nastavujete mieru zatienenia. Pásiky sa podľa vašej potreby môžu, ale aj nemusia prekrývať. Vyrába sa v rôznych farbách a prevedeniach látky. Ak máte na stene pásikavé tapety, zvážte, či sa vám tento druh roliet bude hodiť do priestoru. Ak by sa takáto tapeta nachádzala hneď veľa okna s roletami, mohla by vytvoriť metúci dojem. Samozrejme, záleží to od farieb a kombinácií vzorov.

Stále sa vraciame k vzorom

Priestor oživíte vzormi. Krásne sú kvetinové alebo rôzne ornamenty. Dodajú miestnosti šmrnc. Ak si napríklad vyberiete biele rolety s modrými kvetmi, zlaďte ich s návlečkami perín alebo podušiek na gauči. Na stôl položte modrú vázu alebo iný doplnok v tejto farbe.

Príroda v interiéri

Rolety môžete zosúladiť aj s drevenou podlahou alebo stolíkom z dreva. Prepojenie vytvoríte s roletou s bledým podkladom, ktorá má vzory hnedých lístkov. Táto kombinácia k sebe perfektne ladí. Ak netúžite po vzoroch, vyberte si z bambusových roliet . Je to prírodný materiál, ktorý vo vás vyvolá pocit, že máte doma kúsok z prírody.

S červenou opatrne

Ak máte v miestnosti červené steny, rolety si už v tejto farbe nedávajte. Lúče svetla by vám cez ne mohli spraviť červený nádych v miestnosti. Príliš veľa červenej by mohlo byť skôr na škodu ako na úžitok. Červené rolety si zvoľte, ak máte v miestnosti červené doplnky alebo je červená iba jedna stena v miestnosti.

Ak milujete pozitívne farby, vyberte si žlté rolety. Prinesú vám do bytu dobrú energiu aj náladu. Do miestnosti, kde sú biele steny a bledý nábytok, vyberte rolety v pastelových farbách alebo v bledších odtieňoch, aby príliš nekričali.