Žalúzie v interiéri nemusia pôsobiť nudne

Pri výbere žalúzií do interiéru už dávno nezohráva hlavnú rolu len ich ochrana pred nežiaducim prienikom slnečných lúčov. Dôležitá je bezpochyby aj funkčnosť, ochrana súkromia a v neposlednom rade vzhľad. Veď aj žalúzie môžu byť ideálnym prvkom, ktorý dokonale doplní architektonický ráz každého interiéru.

Rolety či žalúzie?

Skôr ako sa rozhodnete pre kúpu žalúzií či roliet, mali by ste si položiť hneď niekoľko otázok. Ak hľadáte tieniacu techniku, ktorá zabráni dopadaniu priameho svetla na váš interiér, vybrať si môžete žalúzie aj rolety. Pokiaľ ale najväčší význam prikladáte vzhľadu tieniacej techniky a chcete, aby vhodným spôsobom ladila s interiérom, pôsobila nevšedne a útulne, mali by ste siahnuť po roletách.

Ak však túžite po cenovo najvýhodnejšom tieniacom výrobku, ktorý si navyše nevyžaduje žiadnu stavebnú predprípravu, žalúzie sú tou najideálnejšou voľbou. A, dokonca, aj tie môžu pôsobiť veľmi vkusne, esteticky a na dlhé roky vám doprajú za rozumnú cenu vami požadovaný komfort.

Žalúzie naše každodenné

Mnohí z nás by si bez nich už azda ani nevedeli predstaviť. Nájdeme ich v takmer každom byte, každom dome, každej kancelárii. Ich nespornou výhodou je možnosť veľmi jednoducho regulovať intenzitu svetla a tým pádom aj tepla, ktoré vniká do bytu. Situácia na trhu je v súčasnosti omnoho rozmanitejšia, ako kedysi, vďaka čomu si aj pri voľbe interiérových žalúzií máme z čoho vyberať – podľa rôznych požiadaviek či vkusu.

Žalúzie s lesklou vnútornou úpravou

Ak chcete, aby vaše žalúzie čo najlepšie odrážali lúče slnečného svetla od okien, siahnuť by ste mali po žalúziách s lesklou vnútornou úpravou. Veľmi dobre odrážajú slnko a pomáhajú tak udržiavať v interiéri príjemnú teplotu aj v období veľkých letných horúčav.

Kedy siahnuť po horizontálnych a kedy po vertikálnych?

Klasické horizontálne hliníkové žalúzie sú veľmi obľúbené najmä pre svoju jednoduchú inštaláciu, komfortné ovládanie a elegantný vzhľad. Montujú sa na rám okna a niektoré typy dokonca umožňujú aj inštaláciu v netradičných tvaroch, napríklad v oblúkových oknách. Inštalovať ich možno tak na plastové, ako aj drevené a hliníkové profily okien. Dokonca existujú aj strešné hliníkové žalúzie, ktoré vďaka dvojitému pleteniu bez problémov zotrvajú v požadovanej polohe aj na vyklopenom okne.

Vertikálne žalúzie sa hodia väčšinou do kancelárií, spoločenských a reprezentačných priestorov. Vďaka jednoduchej manipulácii za pomoci guľôčkovej retiazky, ktorou sa naklápajú lamely, a šnúry, ktorou sa sťahujú, poskytujú maximálny komfort. Dnes však už nie je ničím nezvyčajné, ak sa tento typ žalúzií vyskytne aj v domácnostiach. Vertikálne žalúzie sú dnes totiž dostupné v širokej palete farieb a vzorov, sú ľahko udržiavateľné a dokážu zatieniť väčšie plochy. Preto ich mnohí využívajú aj ako prvok na predelenie miestnosti.

Žalúzie pre fanúšikov prírodných materiálov

Ak v zariadení vášho interiéru prevažujú najmú prírodné prvky a nechcete, aby ráz miestnosti skazili práve žalúzie, aj pre vás existuje v ponuke žalúzií istá alternatíva. Ňou sú veľmi špecifické drevené žalúzie, ktorých prírodný dizajn dokáže dotvoriť príjemnú atmosféru v každom interiéri. Ovládacie prvky zariadenia, samozrejme, ladia s drevenými lamelami. Pri tomto type žalúzií si však treba dávať pozor na vlhkosť. Drevené žalúzie sa vyznačujú slabou odolnosťou proti vlhkosti, preto sa ich inštalácia neodporúča do kuchyne či do kúpeľne.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!