Preskočiť na menu

Vylepšite si balkón. Markíza alebo zasklievanie?

Balkón nemusí nevyhnutne slúžiť iba na odkladanie bicyklov a pestovanie muškátov. Čoraz častejšie sa z neho stáva miesto, kde si aj obyvatelia bytov vychutnávajú vonkajšiu pohodu. Aj tento priestor je možné vylepšovať tak, aby ste sa v ňom cítili čoraz lepšie.

Markíza na balkón

V sparnom lete či počas búrky umožní vhodne prispôsobený balkón vychutnať si bývanie s novým rozmerom. Pomôcť k tomu môže aj správny výber markízy alebo zasklenie. Prečo sa oplatí do nich investovať a aké sú ich nevýhody?

Zasklenie balkónu nezávisí iba na vás

A sú s ním spojené viaceré riziká. Vedeli ste napríklad o tom, že existuje niečo ako neoprávnené zasklenie? Tohto priestupku sa môžete dopustiť, keď nepožiadate stavebný úrad o povolenie, čo vás môže vyjsť na mastnú pokutu.

Problémom môže byť aj veľký únik energií cez zasklené plochy v prípadoch, keď si chcete urobiť z balkónu súčasť izby. V takomto prípade je lepšie ponechať aj pôvodné balkónové dvere, aby sa úniku zabránilo v čo najväčšej miere. Nemenej dôležité je pri inštalácií dbať na vyriešenie otázky vetrania a vyhnúť sa skleníkovým horúčavám v lete.

S markízou si ušetríte mnoho starostí

V prvom rade nemusíte vybavovať žiadne povolenie. Stačí siahnuť po tej správnej a pustiť sa do inštalácie sám alebo ju nechať na odborníkov. Výhodou je aj variabilita pri výbere samotnej látky, ktorá by mala spĺňať určité kritéria. Pre tienenie na balkónoch sú vhodné najmä výsuvné a výklopné markízy, ktoré na rozdiel od zasklenia nebránia vo výhľade a nezmenšujú priestor.

Ochrana pred slnkom a odolnosť

Slnečné žiarenie je čoraz škodlivejšie. Ak plánujete využívať balkón na relax na vzduchu a slnku, parameter UV ochrany je pre vašu markízu, a najmä vaše zdravie, veľmi dôležitý.

Nemenej dôležitá je aj otázka odolnosti látky voči vetru, slnku a dažďu. Farby by nemali byť po prvej sezóne vyblednuté od slnka, konštrukcia a látka by mali byť schopné odolať silným nárazom vetra a voda by po nich mala tiecť preč a nemali by ju nasávať.

Výroba markízy na mieru? S radosťou a štýlovo

V prípade, že váš balkón nespĺňa klasické rozmery, nezúfajte. V Lamellande sa okrem iného špecializujeme aj na výrobu markíz na mieru. Okrem toho vám poradíme, aký variant je najvhodnejší a spoločne nájdeme štýlový vzor a farbu, vďaka ktorej bude váš balkón neprehliadnuteľný v tom najpozitívnejšom zmysle. Viac informácií, napríklad aj o type markíz poháňaných motorčekom, nájdete na našich stránkach .

Klikni pre nezáväzný dopyt