Vybavte si svoju domácnosť umelou inteligenciou

Je 21. storočie a automatizácia pomaly, ale iste prechádza aj do bežného života ľudí. Predstavte si, že by ste svoju domácnosť riadili s jediným diaľkovým ovládačom. Dnes už to nie je vecou sci-fi filmov, je len potrebné na to myslieť už v úvode dokončovania holostavby alebo rekonštrukcie domácnosti. Celý princíp totiž spočíva v centralizácii zariadení. Ako to vlastne funguje?

radiaca jednotka tahoma od somfy

Pri rekonštrukcii domácnosti si zosúlaďte svoje nároky

Chystáte sa na rekonštrukciu domácnosti alebo dokončujete nový dom či byt? Ideálna možnosť, ako si domov vybaviť naozaj inteligentne. Dobre si naplánujte zmenu domácnosti v súlade s finančnými možnosťami, prianiami a ponukou na trhu, aby ste potom nemuseli nič dodatočne prerábať.
Namontujte si teda všetky potrebné prvky v domácnosti ako motorizované jednotky, ktoré potom napojíte na riadiacu jednotku. Sú dostupné rôzne riadiace jednotky, ktoré je možné napojiť takmer na všetko. Príkladom je TaHoma od spoločnosti Somfy, ktorá je skvelá pre všetky možné prvky domácnosti a dokonca na ňu môžete dodatočne pripájať ďalšie zariadenia. Funguje prostredníctvom bezdrôtovej technológie io-homecontrol a na jej fungovanie potrebujete iba internet. Všetky prvky potom ovládate pomocou aplikácie v mobile, tablete alebo počítači, prípadne s diaľkovým ovládaním.

Pre maximálne dve zariadenia je určená riadiaca jednotka Conexoon, čo je malá dizajnová škatuľka s tromi typmi aplikácií, každá z nich je určená pre iný prvok domácnosti – Window je pre žalúzie alebo rolety, Acces je určená pre vjazd do domu, teda pre garážové brány a vstupné brány. Poslednou je Terrace, ktorou si budete šikovne ovládať prvky na terase, napríklad systém Raincover na pergole či markízy , ale napríklad dokáže zapnúť a vypnúť svetlá, či dokonca pustiť hudbu – podľa vašich preferencií.

Automatické exteriérové žalúzie a garážová brána

Obe inteligentné zariadenia sa dajú naprogramovať do režimov, ktoré fungujú bez akéhokoľvek vášho zásahu. Môžete mať napríklad nastavené sťahovanie a vyťahovanie roliet, sklápanie žalúzií podľa intenzity svetla a slnka, zapínanie a zhasínanie svetiel podľa východu a západu slnka. Exteriérovú žalúzie si tiež môžete nastaviť na automatické sklápanie v čase, kedy nadmerne fúka.
Garážová brána sa zatvorí vtedy, keď odchádzate z domu. Takýmto spôsobom si viete s TaHomou nastaviť dokonca aj termostat či kúrenie.

Nie je zrejme potrebné špeciálne podotýkať, že takto ovládaná domácnosť je aj omnoho bezpečnejšia, pretože vaši inteligentní pomocníci sa vždy postarajú o dôkladné zavretie brán a dverí, pozhasínanie svetiel a zatiahnutie roliet.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!