Vonkajšie žalúzie ušetria náklady a ochránia vaše deti

Hlavnou požiadavkou väčšiny staviteľov rodinných domov je úspora energií. Postaviť si dom a o pár rokov zistiť, že do budúcna vám neprinesie nízke prevádzkové náklady, nie je najšťastnejšie riešenie. Nízkoenergetický dom je súhra viacerých činiteľov, medzi inými do nich spadajú aj vonkajšie žalúzie.

Možno ste o nich v poslednej dobe počuli dosť. Skutočne sa stali hitom nízkoenergetických a pasívnych domov. Ak sú orientovanú na južnú stranu, dokážu najlepšie zabrániť prieniku tepla do interiéru. Pre každého, kto nechce mať v lete zo svojej obývačky či kuchyne saunu, sú vonkajšie žalúzie to najvhodnejšie. No okrem toho náklady na klimatizáciu šetria až o 30 % lepšie.

Na vonkajšie žalúzie myslite už pri návrhu domu

Vonkajšie žalúzie možno namontovať už do hotového objektu alebo treba predpripraviť stavebný otvor. Avšak v každom prípade je dobré myslieť na tento doplnok už pri projektovaní domu, aby ste docielili čo najoptimálnejšie zosúladenie materiálov, ceny a orientácie vzhľadom k svetovým stranám. Pri osadení vonkajších žalúzií v prvotnej fáze stavby predídete vzniku tepelných mostov, keď ich zateplíte polystyrénom a špeciálnymi zateplenými boxami. Vďaka izolačného materiálu sa vonkajšie žalúzie tiež lepšie montujú.

Manuálne alebo elektrické ovládanie podľa komfortu, ktorý vyžadujete

Ak ste si doteraz mysleli, že exteriérové žalúzie nemožno ovládať zvnútra, tak ste sa mýlili. Ak zostaneme pri výhodách exteriérového tienenia, nesmieme zabudnúť na to, že sa s nimi jednoducho manipuluje. Môžete si zvoliť klasické ovládanie kľukou, teda manuálne. Lamely možno naklápať podľa toho, koľko svetla a tepla v interiéri chcete. Ku klasickému ovládaniu si ešte môžete dokúpiť elektrické s diaľkovým ovládačom alebo vypínačom. Všetko záleží len na tom, aké pohodlie požadujete.

Žalúzie, ktoré sú inteligentné

K žalúziám si zaobstarajte senzory, ktoré sami regulujú polohu lamiel podľa intenzity vetra alebo množstva slnečného žiarenia. Nemusíte sa o nič starať, aj keď ste mimo domu a budete mať aj počas svojej neprítomnosti kontrolu nad svojím domom.

Bezpečnosť u detí je nadovšetko potrebná

Ak máte deti, iste viete, že všetky šnúrky, špagáty či lanká považujú za hračku. Často pred nimi tieto veci musíte schovávať, pretože sa bojíte, aby s nimi niečo „nevyparatili“. Aj práve preto sú vonkajšie žalúzie bezpečnejšie.
Od septembra 2014 však platia tri nové normy (hlavnou je STN EN 13120), ktoré upravujú bezpečnosť pri používaní interiérových žalúzií a roliet všade tam, kde sa vyskytujú deti do 3,5 roka. Teda najmä v bytoch, rodinných domoch, nemocniciach, hoteloch, obchodoch či školách. Ak sa teda predsa rozhodnete pre vnútorné žalúzie, nezabudnite sa pozrieť na to, či vám výrobca dodá bezpečnostné prvky, ktoré sú upravené touto normou, a zároveň či vám montážna firma tieto prvky aj namontuje.
Ak vám záleží na tom, aby ste mali úsporný dom a chcete chrániť svoje deti, zaobstarajte si hliníkové vonkajšie žalúzie. V lete za ne budete nadmieru vďační.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!