Preskočiť na menu

Vonkajšie žalúzie – praktické, spoľahlivé a odolné

Váhate pri výbere žalúzií? Neviete, ktoré splnia všetky náročné požiadavky? Máme pre vás výborný tip, ktorý vás nesklame. Prezradíme vám, prečo by ste mali vlastniť práve vonkajšie žalúzie.

Vonkajšie žalúzie sa inštalujú na vonkajšiu stranu okien. Mnoho ľudí sa bojí, že keď si žalúzie umiestnia von, rýchlo sa poškodia alebo zničia. To ale nie je pravda, ak vlastníte žalúzie z kvalitného materiálu, napríklad z hliníka.

Hliník dodá žalúziám tie najlepšie schopnosti

Hliníkové žalúzie sú odolnejšie voči vetru ako rolety. Sú pevnejšie a taktiež odolnejšie ako žalúzie vyrobené z iných materiálov. Chránia sklo pred poškodením a najmä prehrievaním slnečnými lúčmi. Vnútorné žalúzie nedokážu dostatočne zabrániť prehriatiu skiel na oknách a teplo sa preto ľahšie dostane dovnútra. Vonkajšie žalúzie vytvoria izoláciu a vy budete mať v interiéri príjemný chládok.

Takýto typ žalúzii pomáha zachytiť aj zvuky z exteriéru, takže vás nebudú rušiť deti hrajúce sa vonku alebo rušná cestná premávka. Okrem toho si s horizontálnymi žalúziami môžete prispôsobiť reguláciu svetla. Je to výhodné, pokiaľ máte v interiéri umiestnené rastliny. Takto im budete regulovať svetlo podľa potreby.

Údržba hliníkových žalúzii nie je vôbec náročná. Vonkajšie žalúzie si nevyžadujú údržbu. Ak by ste ich ale chceli umyť, stačí, ak ich jednoducho opláchnete vodou.

Výber farby je rozhodujúci

Pri výbere žalúzie nerozmýšľate len nad typom, ale aj nad farebným vyhotovením. Čudujete sa, prečo je väčšina žalúzii v striebornej farbe? Táto farba dokáže výborne odrážať slnečné svetlo. Okrem striebornej je vhodnou farbou ešte aj biela. Samozrejme, pokiaľ si chcete zadovážiť žalúzie v imitácii dreva, aby vám ladili s hnedými oknami, môžete tak urobiť.

Na Lamelland.sk máte na výber z horizontálnych žalúzií typu Z 90, Z 70, C 80, C 60 alebo Ext 50. Písmo označuje tvar žalúzií a číslo prezrádza šírku lamiel. Naše žalúzie sa dajú regulovať automatickým diaľkovým ovládačom alebo vypínačom, všetko pre vaše pohodlie a komfort.

Klikni pre odoslanie nezáväznej ponuky