Vonkajšie vs. vnútorné žalúzie: Porovnajte výhody

Keď treba, poskytnú nám úkryt pred teplom alebo zabojujú za nízke účty za elektrinu. Bez žalúzií by boli naše okná prázdne. Výhody vonkajších a vnútorných žalúzií sa však mierne odlišujú. Zistite ako.

Vonkajšie znamená odolnejšie

Aj keď do nich investujete viac peňazí, zaručia vám skvelé tienenie a odraz tepla. Keďže sú umiestnené na vonkajšej strane okna, zachytia slnečné lúče ešte pred dopadom na sklo. V tomto sú výhodnejšie oproti ich sesterskej verzii – vnútorným žalúziám.

Vonkajšie žalúzie sa vám rýchlo nezničia. Typickým reprezentantom odolnosti je hliník. Práve žalúzie z hliníka sú supermanom v odolávaní voči vetru a rôznym iným vplyvom počasia. Vďaka hliníkovej konštrukcii si ich užijete nespočetne veľa rokov.

Vnútorné znamená štýlovejšie

Keď sa chcete vyhrať s farbami interiéru, vyberte si interiérové žalúzie v netypickej farbe – v červenej, modrej alebo zlatej. Vnútorné žalúzie sú presne to, čo dodá vašej izbe charizmu. Slúžia ako doplnok, ktorý ľahko farebne skombinujete aj s inými prvkami miestnosti. Pri vonkajších sú predsa vhodnejšie neutrálne farby, ktoré nenarušia štýl domu.

Tieňte podľa svetových strán

Iste ste už počuli o tom, že typ žalúzií je dobré vybrať podľa orientácie domu alebo miestnosti. Každý typ žalúzií má správne miesto niekde inde.

Tie vonkajšie oceníte na južnej, juhovýchodnej alebo juhozápadnej strane a v dome, kde sú veľké presklené okná. Ak sa chystáte bývať v prostredí, kde často fúka vietor, vonkajšie žalúzie sú pre vás to pravé orechové.

Vnútorné žalúzie, naopak, poslúžia na severe alebo východe. Tento typ žalúzií sa hodí na miesta, ktoré netrpia veľkým prehrievaním interiéru. Sú dostupné v krásnych farebných prevedeniach.

Oba typy majú svoje výhody, ktoré si vyberiete?

Ako vonkajšie, tak aj vnútorné žalúzie sú nápomocnými tienidlami. Vonkajšie majú kvôli robustnejšej konštrukcii dlhšiu životnosť a odolávajú nepriaznivému počasiu. Vnútorné zase pohladia dušu krásnymi farbami a spravia z bytu útulné miestečko. Ich cena sa odlišuje, avšak všetko záleží od ich veľkosti či príslušenstva.

Tak ktoré si vyberiete vy?

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!