Vonkajšie rolety a čaj z levandule. Toto vám pomôže zaspať cez deň

Dospávať cez deň nie je zdravé, no niekedy to inak nejde. Svoje o tom vedia najmä ľudia, ktorí pracujú na zmeny. Problémom je tiež to, že zaspávanie nie je také jednoduché ako v noci. Iný je aj spánok. Je menej kvalitný a kratší. Čo treba spraviť, aby bol cez deň rovnako osviežujúci ako ten v noci?

zdravy spanok v tme

Pracovná doba dnes už nezačína o šiestej hodine ráno a nekončí o pol tretej popoludní. Veľa ľudí pracuje v noci, mnohí majú dvanásťhodinové služby. Ďalší zas pracujú z domu a sedia za počítačom dlho do noci. Cez deň si potom pár hodín pospia, vyriešia všetky povinnosti a večer znova sadnú k počítaču. Je potom len otázkou času, kedy sa dostavia rôzne spánkové poruchy, s ktorými sa spájajú mnohé nepríjemné zdravotné komplikácie.

Najprv to skúste s bylinkami

Osvedčených rád, ako zaručene bojovať proti nespavosti, nájdete na internete a v rôznych knihách desiatky. Už to svedčí o tom, že nespavosť nie je len fenoménom súčasnosti, ale sprevádza ľudstvo stovky rokov. Nikto predsa nechce byť odkázaný na tabletky na spanie. Navyše, pokiaľ netrpíte naozaj vážnym typom insomnie, brať hypnotiká (ako sa tieto lieky odborne nazývajú) sa neodporúča. Je preto logické, že každý najprv siahne po prírodných spôsoboch.

Ako na to? Najskôr sa fyzicky vyčerpajte. Pokiaľ máte málo pohybu, telo nie je dostatočne unavené a zaspať sa vám ľahko nepodarí. Dôležitá je aj psychická pohoda. Vyvarujte sa stresu a myšlienkam na problémy, ktoré vás trápia.

Ak si neviete rady, pomôžu vám bylinky. Ponorte sa do horúceho kúpeľa s medovkou, valeriánou lekárskou, levanduľou alebo kamilkou. Ak nemáte vaňu, nezúfajte. Pomôže vám aj bylinkový čaj. Kofeínové a stimulujúce nápoje sú, samozrejme, tabu niekoľko hodín pred plánovaným spánkom. Vyvarujte sa aj pozeraniu televízie alebo práci na počítači. Čítajte si radšej nenáročnú knihu, ktorá vás príjemne unaví.salka caju

Kľúčová je zatemnená miestnosť

Dodržiavate všetky tieto rady a napriek tomu sa po chvíli budíte? Uistite sa, či je vaša miestnosť dokonale zatemnená. Čím viac svetla totiž presvitá cez vaše okná, tým kratší a menej kvalitný váš spánok bude. Hoci sa môže zdať, že k dokonalej tme budú stačiť klasické žalúzie, nie je to tak.
Aj ten kúsok svetla, ktorý prepúšťajú, stačí na to, aby sa spomalila tvorba melatonínu, tzv. spánkového hormónu. Keď ho nemáte v tele dostatok, jednoducho nezaspíte alebo sa zobudíte oveľa skôr. A čo je horšie, klasický typ žalúzii v lete blokuje slnečné svetlo a teplo až po tom, ako vnikne do vašej izby cez sklenené tabule okien.

Ideálnym riešením sú vonkajšie rolety

Vonkajšie rolety robia presný opak. Odrazia slnečné svetlo ešte pred jeho dopadom na okno. Vďaka svojej konštrukcii navyše zabezpečia, že v miestnosti bude takmer dokonalá tma a chlad, čo sú ideálne podmienky pre zdravý spánok.roleta zabezpeci tmu
Nemusíte sa báť, že by pri silnom vetre rachotili alebo narážali o seba. Lamely sú umiestnené vo vodiacich lištách vybavených štetinkami, ktoré zabezpečia ich pevné ukotvenie a tichý chod.

Vybrať si môžete z dvoch typov. Hliníkové rolety sú kvalitnejšie, odolnejšie a poskytujú dlhšiu životnosť. Chybu však nespravíte ani s plastovými roletami . Dnešné plasty sú natoľko kvalitné, že ich životnosť nie je výrazne obmedzená. Sú rovnako funkčné ako hliníkové rolety a navyše sú cenovo dostupnejšie. Ani jeden z týchto typov nevyžaduje špeciálne zásahy do stavby a dajú sa prispôsobiť veľkosti akéhokoľvek okna.

Zdravý a výdatný spánok patrí k základom spokojného života. Ak v noci nemôžete alebo neviete zaspať a doháňate to cez deň, použitie vonkajších roliet namiesto žalúzií, vám pomôže vytvoriť si tú správnu pohodu, aby ste si oddýchli a boli pripravení čeliť novým výzvam s úsmevom.

Viac o produkte vonkajšie rolety

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!