Preskočiť na menu

Vieme, čím vás potešia vonkajšie hliníkové žalúzie

Často rozmýšľame nad tým, ktoré žalúzie by boli pre nás najvhodnejšie, ktoré nás určite nesklamú, s ktorými si budeme regulovať svetlo v miestnosti tak, ako potrebujeme. Pozreli sme sa na vlastnosti vonkajších hliníkových žalúzii, nájdete ich v našom článku.

Vonkajšie alebo vnútorné žalúzie?

Vonkajšie žalúzie zaujmú dizajnomNajmä v bytoch si najčastejšie nechávame namontovať vnútorné žalúzie. Čoraz častejšie sa ale stretáme s vonkajšími žalúziami. Na rodinných domoch sú už dlho preferovaným riešením. Pri vnútorných žalúziách prechádza slnečné žiarenie cez sklo okien do interiéru a až potom sa odrazí od žalúzií. Vzduch medzi oknom a žalúziami sa prehrieva a zostáva v interiéri.

Vonkajšie žalúzie majú v tomto prípade výhodu. Slnečné žiarenie sa odráža priamo od nich a nedostane sa k oknu. Zabránia prehrievaniu miestnosti a vy si budete vo vnútri užívať príjemný chládok.

Pri výbere žalúzií sa musíme zamerať na ich ovládanie, dizajn a montáž. Pri vonkajších žalúziách sa používa klasické ovládanie šnúrou, kľukou alebo elektronické. Výber záleží iba od vašich priorít a finančných možností.

Dizajn si premyslite

Dizajn žalúzií je veľmi dôležitý najmä preto, že žalúzie budú vynikať práve na vonkajšej strane budovy. Môžete siahnuť po širokej škále farieb, preto máte neobmedzené možnosti. No vždy sa zamyslite, ako budú žalúzie ladiť s vašou omietkou na dome alebo ako budú ladiť s balkónom. Nezabudnite na výber šírky lamiel, ktorými budete regulovať intenzitu slnečného žiarenia.

Vyskúšajte náš Designer vonkajších žalúzií , s ktorým si sami urobíte dizajnérsky návrh, a zistíte, ako budú nové žalúzie vyzerať na vašom dome.

Pred kúpou žalúzií sa pýtajte na ich hlučnosť. Kvalitné žalúzie musia byť pevné a odolné proti vetru. Výhodou žalúzií je aj ich ochrana okna pred vonkajšími vplyvmi.

Prečo práve hliník?

Hliník je neuveriteľne pevný materiál, preto dobre odoláva poškodeniu aj opotrebovaniu. Zároveň má nízku hmotnosť, takže sa s obľubou používa na výrobu okien, dverí a žalúzií. Je odolný voči vysokým teplotným rozdielom, korózii a vyniká svojou dlhou životnosťou.

Lákavá ponuka v Lamellande

V Lamellande na vás čakajú kvalitné hliníkové žalúzie , ktoré vám v interiéri zabezpečia ideálnu klímu. Pozrite si našu ponuku na internete alebo nás príďte navštíviť osobne do niektorej z našich predajní.