Preskočiť na menu

Vertikálne žalúzie: Poradíme vám, ako ich dizajnovo „zneužiť“

Ako docieliť pekný dizajn vašej obývačky? Pestrosťou látok, farieb a vzorov vás zaručene nesklamú vertikálne žalúzie.

O vertikálnych žalúziách sa väčšinou hovorí v súvislosti s kancelárskymi priestormi či ordináciami. Všetci to dobre poznáte - keď čakáte u lekára, okná v chodbách pre pacientov zdobia práve vertikálne žalúzie.

Avšak v poslednej dobe si vydobyli svoje postavenie aj v domácnostiach. A prečo? Pretože ich dizajn sa posunul na úplne inú úroveň a okrem ich funkčnosti nás uchvacujú žiarivými farbami a motívmi.

My sa budeme venovať práve obývacej časti, ktorá je predsa vystavená tomu najväčšiemu počtu očí. Prečítajte si naše tipy, ako ju skrášliť v podobe vertikálnych žalúzií.

Čisté línie v podobe bielych žalúzií

Ak vám farby nič nehovoria, pridržte sa čistej, ničím nerušenej bielej či krémovej farby. Hnedá sedačka, o niečo tmavší stolík, vkusná lampa a k tomu biele vertikálne žalúzie sú úplne postačujúce na vytvorenie útulného hniezda bytu.

Pri bielych vertikálnych žalúziách nebudete mať v obývačke núdzu o svetlo. Snehová biela krásne presvetľuje a dokonca aj opticky zväčšuje menší interiér.

S vyzývavou červenou opatrne

Naopak, ak ste z tých, ktorí sa radi kochajú pohľadom na farebné kreslo či konferenčný stolík, vyberte si žalúzie podobnej farby, napríklad červenej. S červenou však zaobchádzajte opatrne. Ak ste ju použili na všetkých stenách obývačky, ďalší objekt v tejto farbe nemusí byť dobrým nápadom.

Zladené s doplnkami

Pekne pôsobí, ak vertikálne žalúzie zladíte s drobnosťou vo vašej obývačke. Môže ísť o vankúše, vázu s kvetmi alebo obraz po starej mame. Tým docielite to, že izba nebude „kričať" mnohými farbami, ale zároveň nebude ani fádna.

Veľa odtieňov a kombinácií vertikálnych žalúzií

Dizajn si môže každý prispôsobiť svojmu vkusu. Takže určite ešte existuje veľa ciest, ako využiť vertikálne žalúzie vo vašej obývačke. U nás v Lamellande si máte z čoho vyberať. Farieb máme neúrekom a okrem toho si môžete farby lamiel nakombinovať tak, ako chcete. Pokojne si môžete zvoliť pre každú lamelu inú farbu. Takéto pestré žalúzie ocenia najmä deti. :)

Ak máte vertikálne žalúzie doma, rovno nám pošlite ich fotku. :) A ak nie, prezrite si našu ponuku na stránke.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu