Preskočiť na menu

Vertikálne žalúzie či farebné závesy vám perfektne skrášlia okno. Zistite ako!

Pri navrhovaní interiéru či úvahách o tom, ako ho skrášliť, sa už nemusíte zameriavať iba na detaily, ako sú obrazy, fotografie či vhodne zvolený koberec alebo vankúše na gauč. Skrášliť rôznymi spôsobmi môžete aj svoje okno. Zistite s nami, ako na to.

Základom každého okna je v prvom rade istá forma tienenia. Či už siahnete po žalúziách, látkových roletách alebo plisé, vaše okno by nemalo ostať bez tienenia. To vám dopraje nielen oddych od horúcich slnečných lúčov v lete, ale aj prítmie presne vtedy, keď to najviac potrebujete. A navyše, farebné látkové rolety či vertikálne žalúzie môžu na vašom okne aj dobre vyzerať.

Veď posúďte sami...

Vertikálne žalúzie v jedálni

Skúste farebné vertikálne žalúzie

Evokujú vám vertikálne žalúzie kanceláriu či banku? Skúste to s farebnými. Aj s farbami žalúzií však opatrne. Vždy dbajte na celkový ráz vášho interiéru a neprežeňte to s kombináciami. Pravidlom je, že nič nepokazíte jemnými odtieňmi béžovej či smotanovej. Ak však nemáte v miestnosti nijaké do očí bijúce farby, možno si trúfnete aj na odvážnejšie odtiene, ako je napríklad aj červená či tyrkysová.

Vertikály predstavujú klasiku v tienení

Okrem samotných žalúzií však môžeme okno skrášliť aj inými spôsobmi. Napr.

Kvety na okne skrášlia domov a pomôžu vášmu zdraviu

Nie je žiadnou novinkou, že kvety skrášlia každý domov. Dôvodov, prečo však pridať kvety do vášho domova je viacero. V prvom rade: prečisťujú vzduch. Vedeli ste, že dokonca aj NASA používa na Medzinárodnej vesmírnej stanici práve kvety, ako ďalšieho pomocníka pri čistení vzduchu? Prečo by ste to nemohli aplikovať aj vy, tu na Zemi, vo svojich domovoch?

Kvetmi v črepníkou nič nepokazíte
Zdá sa vám, že nosiť kvety pacientovi po operácii do nemocnice je klišé? Štúdia Kansaskej univerzity potvrdzuje, že kvety pri posteli pacientov skutočne pomohli ich procesu hojenia sa. Nevraviac o tom, že staranie sa o kvety má blahodarné účinky aj na vašu psychickú pohodu. Tak prečo si nimi neozdobiť parapet?

Zeleň ako súčasť psychohygieny

Jednofarebné žalúzie a farebná záclona

Jednofarebné žalúzie nájdete takmer v každom jednom obchode, ktoré ponúka plastové, hliníkové či drevené okná. Sú klasikou, s ktorou vyrastal asi každý z nás. Okno však dokážete ozvláštniť aj v prípade, že sa na ňom nachádza tento typ "nudných žalúzií".

Ako? Stačí vhodne zvolená farebná záclona či závesy a razom je z vašej izby útulné miesto ako stvorené na relax.

Čo poviete na príval farieb?

Červená farba dodá miestnosti energiu

V neposlednom rade: „urob si sám"

Originalita a handmade výrobky sa vždy cenili najviac. Prečo to neaplikovať aj na vaše okno? Vyrobte si vlastný štipec na zapínanie záclony, namiesto garniže použite konár... Vašej originalite sa medze naozaj nekladú.

Dôležité detaily

Klikni pre nezáväznú ponuku