V týchto prípadoch si určite nekupujte vonkajšie hliníkové žalúzie

Niet pochýb o tom, že vonkajšie žalúzie majú plnú kapsu výhod. No zamysleli ste sa niekedy aj nad ich nevýhodami? Alebo nad tým, kedy si ich nekúpiť? V našom návode zistíte, kedy sa treba exteriérovým žalúziám vyhnúť šikmým oblúkom.

Nezáleží vám na peniazoch

„Sú dôležitejšie veci ako peniaze. Peniaze boli aj budú.“ – ak sa stotožňujete s nasledovnými tvrdeniami, tak potom sú pre vás vonkajšie žalúzie zbytočnosť. Žalúzie umiestnené v exteriérovej strany by vám ušetrili náklady, čo teda nemôžeme dopustiť. Najmä, ak máte obývačku smerovanú na juhozápad, kde slnko praží skoro najviac…

Aby bolo umývanie okien hračkou

Ako dobre by sa mali gazdinky, keby nemuseli pri umývaní okien čistiť aj žalúzie? Táto práca zaberie hodiny času a poriadne vyšťaví. Bez umývania lamiel žalúzií budete mať vyleštené okná za chvíľku a zvyšok času sa v pokoji môžete povenovať svojim deťom alebo čokoľvek inému.

Chcem mať perfektný dizajn interiéru

Nielen vonkajšie, ale i vnútorné prostredie bytu či domu by malo byť v harmónii. Pekný súlad jednotlivých častí zaistí váš skvelý dojem z bývania.

Ak neviete, tak vnútorné žalúzie sú dobre vyzerajúcim akcentom do moderne zariadeného interiéru. Okrem hliníkových si totiž môžete zadovážiť drevené alebo to staviť na novodobé látkové rolety zvané plisé. Je veľa možností, ako prostredníctvom tieniacej techniky zveľadiť obývaciu izbu či spálňu – jedno je však isté, takúto možnosť dizajnu nedosiahnete, keď si kúpite vonkajšie žalúzie.

Láka ma výhľad „do neznáma“

Pre niekoho výhoda, pre iného ťarcha. Možnosť výhľadu na susedov balkón je dvojsečnou zbraňou. Bez žalúzií na oknách však takýto pohľad nadobudnete. Samozrejme, keď pred vami nie je len holé pole alebo cesta.

Keď je vaše okno otočené smerom k ďalšiemu domu alebo paneláku, tak bez žalúzií získate prístup k tajomnej komnate vašich susedov. No otázkou aj tak ostáva, či sa vám to, čo uvidíte na druhej strane, bude páčiť alebo vám z toho neraz zamrzne úsmev na perách.

Keď sú okná nízko a psík je ešte hravý

V odrádzaní od kúpy vonkajších žalúzií by sme mohli pokračovať, ale spomenieme už len jeden bod. Vašich domácich miláčikov. Páčil by sa vám pohľad na farbou zmenené žalúzie, ktoré poznačil váš psík? Alebo mierne ohryzené lamely, ktoré si zjavne váš miláčik pomýlil s loptou? Určite nie.

Tieniaca technika, je samozrejme, veľmi dôležitá a v bytoch sa stáva štandardom. O rôznych typoch žalúzií sme už popísali veľa článkov. Ako vonkajšie, tak i vnútorné žalúzie sú hodné kúpy, ale je pravdou, že každý typ lepšie zapasuje inde. V žiadnom prípade sa od kúpy vonkajších žalúzií nenechajte odradiť našim článkom, v lete šetria náklady na klimatizáciu, v zime sú užitočné v boji proti vysokým účtom za kúrenie. Pomôžu znížiť tepelné úniky až o 20 %.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!