V dome s deťmi – ako na bezpečnú a praktickú domácnosť

Každý rodič vám potvrdí, že s príchodom malého človiečika do domácnosti sa veľa vecí zmení. Najmä sa snažíme prispôsobiť im domácnosť tak, aby sme mali starostlivosť o ne čo najjednoduchšiu a ako dieťa rastie, zaujíma nás aj jeho bezpečnosť. Na to sa zamerajú najmä majitelia domov, kde býva omnoho viac kútov, v ktorých sa dieťa môže poraniť, než v paneláku. Čo všetko je potrebné zariadiť, aby ste riziko zranení u detí minimalizovali?

dieťa pri žalúzii
Portrait of a little curly girl with freckles dressed in a yellow dress Home family fun parents with baby.

Opatrenia v interiéri

To, na čo si majitelia domov pri príchode dieťaťa dajú určite pozor, sú schody. Tie dokážu byť skutočne hrozbou pre malého človeka objavujúceho svet. Našťastie je tu riešenie pomerne jednoduché. Existujú bráničky, ktoré dočasne namontujete na začiatok schodiska, aj na jeho koniec.

Ďalším rizikovým bodom sú rohy nábytku. Tie sa dajú zabezpečiť ochrannými násadami. Rovnako môžete krytkami vybaviť aj zásuvky, ktoré deti bez výnimky priťahujú.

Pozor na šmykľavé podlahy. Malých koberčekov, ktoré sa hýbu na podlahe, sa na nejaký čas vzdajte a koberce ponechajte iba väčšie, ktoré sú dobre stabilizované.

Dôležité je tiež zabezpečiť všetky skrinky, ktoré nechcete, aby dieťa otváralo. Môžete použiť rôzne poistky a uzávery, aby sa nedali tak ľahko otvoriť. Najnebezpečnejšie náradie schovávajte do najvyšších poličiek. Rovnako tak lieky alebo čistiace prostriedky by mali mať svoje nedostupné miesto.

Dávajte tiež pozor na závesy, záclony, ale aj vnútorné žalúzie, ktoré mávajú retiazky či šnúrky. Dieťa by sa do nich mohlo zamotať alebo sa nimi začať dusiť.

Dôsledne vyberajte aj tienenie okien, dostupné sú rôzne látkové rolety alebo iné riešenia, ktoré sú pre deti v domácnosti maximálne bezpečné.

Opatrenia v exteriéri

Čo sa týka záhrady, tá ukrýva množstvo nebezpečenstiev, počínajúc stavom záhrady a jej terénom, rastlinami a v neposlednom rade náradím. Preto je dobré urobiť revíziu v záhrade, voľne položené náradie poodkladať na zamknuté miesto, zarovnať terén, vysadiť nový trávnik a prípadne eliminovať rastliny, ktoré by pre dieťa mohli byť jedovaté. Primárne ale platí, nenechávať dieťa na záhrade samé bez dozoru. Zo záhrady je už len krok na ulicu, kde číhajú skutočné nebezpečenstvá.

Garážová brána, ktorá je vhodná pre deti

Garážové brány môžu byť nebezpečné, najmä ak trávite s deťmi čas v okolí domu a zároveň v garáži. Deti často prebiehajú popod bránu a preto je dobré namontovať si fotobunku, ktorá zachytí prekážku a spúšťajúcu sa bránu zastaví. Okrem toho majú dnes už moderné sekciové garážové brány aj zámky medzi jednotlivými sekciami, ktoré bránia tomu, aby si v nich dieťa privrelo prsty.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


error: Upozornenie: Obsah je chránený proti stiahnutiu!
Added to wishlist!