V čom je hliníková pergola lepšia od drevenej

Dnes už sa pergoly nevyužívajú iba ako záhradný doplnok pre umiestnenie popínavých rastlín. Stali sa užitočným prostriedkom, ako sa ochrániť pred slnečnými lúčmi. Dokážu vám vyrobiť príjemný tieň, ktorý je v lete nevyhnutný. No dôležité je vybrať si materiál, z ktorého budú vyrobené.

Na materiáli záleží

Jedna vec je kúpiť si pergolu a druhá vec je, ako s ňou budeme spokojní, ako sa o ňu budeme musieť starať a pod. Pri výbere pergoly sa stretnete s najzákladnejšími materiálmi, ako sú hliník a drevo. Ktorý z nich si vybrať?

Ako budete spokojní s hliníkovou pergolou?

Výhody hliníka sú naozaj pozoruhodné. Dokáže pre vás zariadiť tieto veci:

  • Moderný vzhľad – aj práve vďaka nemu si ho vyberie väčšina ľudí. Hliníková pergola sa hodí skoro všade. Nikdy nepokazí dojem a splní svoj účel.
  • Bez náročnej údržby – toto je snáď najlepší dôvod, prečo si vybrať práve hliníkovú pergolu. Okrem čistenia a udržovania pergoly máte určite veľa ďalších starostí. S hliníkovou pergolou budete mať o jednu menej. Nevyžaduje si totiž žiadnu údržbu ani pravidelné nátery.
  • Dlhú životnosť – hliník je známy tým, že vydrží ešte viac, ako by sme čakali. Tak rýchlo, ako si myslíte, sa pergoly určite nezbavíte.
  • Príjemné posedenie – pergola má svoje čaro. Dokáže vytvoriť miesto pre relax, miesto, kde môžete tráviť čas so svojou rodinou alebo priateľmi. Je to vec, ktorá by určite nemala chýbať v žiadnej záhrade.
  • Miesto pre trávenie času vašich detí – aj vaše deti môžu naplno využívať pergolu. Počas letných dní na nich nebudú dopadať silné slnečné lúče. Je to skvelé miesto nielen pre posedenie, ale aj pre hranie, pokiaľ im na to vytvoríte podmienky.
  • Ochrana terasy a odolnosť proti poveternostným podmienkam
  • Rýchla montáž – montáž si nevyžaduje žiadne náročné postupy. No v každom prípade by mal pergolu montovať odborník so skúsenosťami, aby ste mali istotu, že nehrozí jej spadnutie.

Čo vyžaduje údržba drevenej pergoly?

Drevená pergola bude mať vždy svojich fanúšikov. Predsa len je drevo prírodný materiál a dokáže vo vašej záhrade, ale aj na balkóne, vytvoriť čarovné miesto. No vyžaduje si náročnejšiu starostlivosť ako hliník. Drevo je potrebné pravidelne napúšťať olejom.
Drevo je odolné voči poveternostným podmienkam, životnosť drevenej pergoly však závisí od druhu dreva, ktoré si vyberiete. Treba myslieť aj na to, že drevo neustále pracuje, vysychá, môže praskať. Pokiaľ by ste chceli v budúcnosti spraviť z pergoly zimnú záhradu, s drevenou sa vám to nepodarí.

Možnosti v Lamellande

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek pergolu, myslite aj na jej zastrešenie. Môže byť látkové i plastové. Dokonca, pri hliníkových pergolách z Lamellandu, si môžete zvoliť, či bude mať pevný, pohyblivý alebo naklápateľný systém, s ktorým si prispôsobíte prenikanie slnečných lúčov. Pozrite si našu ponuku.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!