Preskočiť na menu

Trápi vás jesenné lístie na terase? Pergola pomôže

Napriek tomu, že babie leto už dávno skončilo, nie je dôvod lámať si hlavu. Pergolu môžete využívať počas celého roka, a to i v najchladnejších dňoch. Pozrime sa na jej výhody počas tohto ročného obdobia.


Pod pergolou

Chráni pred lístím

K víkendovému vysedávaniu na teraske patrí i pohodlie a relax, ktoré si počas pracovného týždňa môžete dopriať len málokedy. Preto si svoj komfort vychutnáte naozaj naplno len vtedy, ak vás nič nebude rušiť. Dokonalá idylka jesene sa však, nanešťastie, nezaobíde bez veterného počasia, dažďov a lístia, ktoré neustále opadáva. Pergola vás ochráni pred vyčíňaním akéhokoľvek počasia.

Môže slúžiť ako ozdoba domu

Nielen leto, ale i zima dokáže z vašej pergoly vytvoriť ideálne miesto pre oslavy alebo stretnutia s priateľmi. Nebojte sa ju teda vyzdobiť popínavými rastlinami a osvetliť lampášmi. Vyhrajte sa s farbami a dekoráciami.

Chryzantémy sú ideálnym riešením, predsa len sú to kvety jesene. Navyše sa dajú veľmi ľahko kombinovať s rôznymi druhmi iných rastlín a farebne zladiť do jednotných tónov. Takéto zátišie dokáže vytvoriť z vášho príbytku naozaj romantické miesto.

Nábytok zostane nepoškodený

To, že na dvere klope chladnejšie ročné obdobie ešte neznamená, že váš nábytok sa uloží na zimný spánok. Práve naopak! Vaša terasa má pred sebou ešte krásne týždne života a svoju záhradku tak môžete premeniť na jesenný raj. Ratanový nábytok tak ochránite pred dažďom a nemusíte sa báť vlhnutia.

Miesto pre relax

Ďalším spôsobom, ako urobiť z pergoly vhodné miesto na strávenie času mimo leta, je vytvorenie pohodlného a útulného vonkajšieho prostredia, v ktorom môžete relaxovať.

Myslite na veľké, pohodlné kreslá, pohovky vhodné do exteriéru, čalúnené stoličky. Zútulniť svoj nábytok v zime môžete tým, že pridáte hromadu farebných, hand-made vankúšov a prikrývok. Pohľad na takéto sedenie iste zohreje každého, kto zbožňuje teplo a takisto bude vedieť, že v ňom i zostane.

Pre viac inšpirácie, ako zariadiť vašu terasu, a čo všetko si pri tom všímať, si môžete prečítať v našom staršom článku.