Štyri systémy hliníkových pergol pre vašu terasu

Pergoly a markízy neodmysliteľne patria k vonkajším priestorom záhrady. Pôsobia esteticky, no sú funkčné zároveň. Príjemne dopĺňajú exteriér, tienia a mnohokrát pôsobia aj ako podporné konštrukcie ku kvetom, záhradným rastlinám a doplnkom.

prakticka pergola

Avšak práve kvôli faktu, že pergoly sú exteriérový doplnok, treba zvýšiť pozornosť pri ich výbere. Poveternostné podmienky, vlhkosť, váha snehu či mráz sú silní nepriatelia. Dokáže im vaša pergola odolať? Pripravili sme pre vás prehľad štyroch systémov hliníkových pergol, o ktorých si v tomto článku povieme viac. Poradíme vám, ktorý systém zvoliť tak, aby ste efektívne prekryli vašu terasu.

Hliníkové pergoly od Lamelland a konštrukcia Panoramica

Pergolový systém Panoramica je hliníkový systém, ktorý patrí medzi najlepšie na trhu. Pevná konštrukcia, ktorá sa jednoducho kombinuje s tieniacimi prvkami sa stala obľúbenou u mnohých majiteľov rodinných domov so záhradami a balkónmi. Práve pre široké možnosti prispôsobenia a množstvu prvkov sa dá kreatívne kombinovať a čo najviac sa prispôsobiť predstave jej majiteľa. Navyše hliníkové pergoly nevyžadujú žiadnu ďalšiu povrchovú údržbu.

Aké sú teda prispôsobiteľné možnosti tohto systému? Máte na výber zo štyroch variácií, ktoré sú navrhnuté tak, aby perfektne spolupracovali so systémom Panoramica:

1. systém Raincover,
2. systém Ondula,
3. systém Flap,
4. systém Millenium.

Systém Raincover exceluje v ochrane proti dažďu

Ako naznačuje názov, systém Raincover okrem ochrany pred prudkým slnkom zabezpečuje aj ochranu proti dažďu. Výhodou systému Raincover je, že má rovnaké farebné prevedenie ako Panoramica. Všetky hliníkové systémy sú od výroby povrchovo ošetrené, čiže ich neprekvapí silné slnko, no ani nepriazeň počasia.

Avšak nezabudnite na výrobcom odporúčaný sklon, ktorý je v prípade systému Raincover minimálne 18 % pre bezproblémový odtok dažďovej vody do žľabov a sneh. Málokto si uvedomuje, že práve sneh býva veľkým problémom. Ak žijete v oblasti, kde veľa sneží, odporúčame dodržiavať odporúčaný sklon. Váha snehu poškodila nejednu pergolu či strom v záhrade.

Systém Ondula nepotrebuje veľký sklon

Podobne, ako systém Ranicover, aj výhodou Ondula je, že poskytuje ochranu pred slnkom, no tiež dažďom. Jeho tvar je navrhnutý tak, aby dažďová voda odtiekla bez problémov aj pri nižšom skloneSystém Ondula je možné zladiť s nosnou konštrukciou pergoly Panoramica. Práve pre jej prevedenie je výrobcom odporúčaný sklon iba 5 %, čo oceníte najmä v prípade, že máte dom s rovnou strechou. Esteticky bude s hliníkovou pergolou ladiť oveľa viac. Každá lamela má vlnový tvar a systém možno doplniť odtokovým žľabom.

Systém Flap obstojí aj keď trochu zafúka…alebo aj viac

Systém Flap je obľúbený pre väčšie pergoly, keďže perfektne odoláva silnému vetru, keďže jeho robustné lamely majú šírku až 16 centimetrov. Podobne, ako ostatné systémy, aj Flap ochráni vašu terasu pred slnkom a dažďom.

Jeho výhodou oproti ostatným produktom je, že je vyrobený z extrudovaného hliníka, ktorý je navyše povrchovo upravený práškovou farbou. V prípade, že sa systém Flap rozhodnete namontovať na podpornú konštrukciu Panoramica, odtok dažďovej vody je možný priamo cez nohu konštrukcie.

Systém Millenium doplní vašu osobnosť

Markíza Millenium má silný nádych elegancie a luxusu. Je vhodná na zatienenie zimných záhrad. Ako jediný má iba motorické ovládanieSystém Millenium zvoľte v prípade, že máte dom v modernom štýle.

Výber systému hliníkovej pergoly odporúčame nepodceniť. Pred tým, než si vyberiete, zamyslite sa nad tým, v akej oblasti Slovenska žijete. Ak u vás viac fúka, alebo žijete na severe, kde veľa sneží, vyberte si pevnejšie prevedenia, ktoré vám zaručí spokojnosť a dlhú životnosť vašej hliníkovej pergoly.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!