Preskočiť na menu

Sieťky proti hmyzu sú užitočné celoročne

Viete o tom, že sieťky proti hmyzu nie sú užitočné iba v lete, ale aj v ďalších ročných obdobiach? Zistite, akú nepostrádateľnú úlohu plnia po celučičký rok.

Niektorí ponechávajú siete na oknách po celý rok, iní ich upevňujú iba v lete. Pravdou je, že sieťku z okien nemusíte skladať na jar, jeseň ani v zime. Povieme si, prečo je tomu tak.

Jar v znamení múch a peľu

Alergici veľmi dobre vedia, že keď príde jar, začína sa ich kolobeh kašľania a nádchy. Jarné obdobie pre nich znamená to, že peľ je v tomto období všade vo vzduchu a treba sa pred ním chrániť, ako sa dá.

Výborná správa je, že sa už vyrábajú sieťky proti hmyzu s antialergickou sieťovinou. Vďaka svojej štruktúre dokážu zachytiť prevažné množstvo zrniek peľu, čím minimalizujú prienik alergénov dovnútra bytu či domu. Niekedy sa stáva, že už v jarnom období sa teploty vyšplhajú na tridsiatky. Bez takejto sieťky však alergici veľmi nemôžu uvažovať o spaní pri otvorenom okne.

No a, samozrejme, v jarných mesiacoch nemožno zabudnúť na hmyz, ktorý okolo nás dokáže bzučať celé hodiny - muchy. Kvalitná sieťka im dá stopku tesne pred oknom.

Letná naháňačka s komármi

Pozvoľne stúpajúce teploty prerastajú v poriadne horúčavy a s letom sa množia naše obľúbené komáre. Siete je potrebné upevniť na okná, ako aj na dvere, aby komáre nemali žiadnu šancu. Ledaže by ste mali záľubu v naháňačkách a bavilo by vás trénovať si presnosť mušky uterákom.

Lienky útočia na jeseň

Keď si už myslíme, že všetok hmyz je preč a nám svitá na lepšie časy, prichádzajú lienky. Áno, tie milé lietajúce bodky, ktorých krásu sme vždy obdivovali a ktoré sme chránili pred zlým koncom. Lienky sú stále také pekné a vzácne ako voľakedy, no v posledných rokoch sa poriadne premnožujú a na jeseň sú všade - na oknách, lietajú okolo domu či v záhrade. Bez sieťok ich budete mať naozaj všade, v jedle aj posteli.

Zima im väčšinou neškodí

Sieťky z okien netreba dávať dolu ani v zime. Na okne sa im nič nestane. Materiál, z ktorého sa vyrábajú, je pevný a odolný voči zlému počasiu aj mrazom.

Na druhej strane, vyskytujú sa aj názory, že sieťky je potrebné na zimu zvesiť a uložiť napríklad v pivnici. Pravda je možno niekde v strede a záleží aj od miesta, kde žijete. V oblastiach, kde sa sneh rýchlo roztopí, ich pokojne nechajte na oknách celoročne, no a tam, kde je skutočne tuhá zima, ich na toto obdobie radšej zveste. V prípade pevných sieťok nemáte nad čím uvažovať.