Preskočiť na menu

Siete proti hmyzu: Pomôžeme vám vybrať.

Trápi vás otravný hmyz v byte? Nedovoľte mu, aby sa dostal do vášho interiéru a znepríjemňoval vám deň i noc. Pomôžu vám siete proti hmyzu od Lamellandu.

Vonku sa trochu oteplí a už vidíme lietať všade muchy, chrobáky a iný hmyz. Horšie je, že títo malí tvorovia nás radi navštevujú aj v našich domoch. Najmä v noci ich priláka svetlo lampy, keď práve vetráme. A potom vidíme na stene stovky malých čiernych bodiek alebo ešte horšie, v noci nám nedajú spať komáre.

 Siete vás spoľahlivo ochránia

A nejde iba o otravné bzučanie alebo štípanie. Hmyz dnes prenáša veľa rôznych chorôb, ktorým sa chceme všetci vyhnúť. Najlepším riešením sú nainštalované siete proti hmyzu na oknách. Nedovolia hmyzu, aby sa dostal do miestnosti. No nezabudnite ani na balkónové dvere, aj do tých je potrebné vložiť sieť. Počas teplých dní ich tak môžete otvorené aj celý deň.

Aké sú možnosti pri výbere sietí proti hmyzu?

➤ Dnes máme aj v tejto oblasti naozaj veľa možností. Novinkou sú plisované siete, ktoré majú bočné a horné vysúvanie. Prispôsobíte si ich podľa potreby. Môžete napríklad v okne vetrať periny a sieť vám v tom nebude zavadzať.

➤ Dnes už kúpite aj špeciálne druhy sieťovín, ktoré sú odolné voči UV žiareniu a taktiež dokážu zabrániť ľuďom vonku vidieť do interiéru.

➤ Čo sa týka sietí do okien, môžete si kúpiť také, ktoré sa montujú bez mechanického zásahu do konštrukcie okna. Tento typ sietí je vhodný pre všetky plastové okná. No môžete si zadovážiť aj pevnú okennú sieť, ktorá sa pomocou plastových úchytov upevní na rám plastového či dreveného okna.

➤ Ďalším variantom je rolovacia sieť navinutá do tzv. bubna. Po bočných stranách je sieťovina vedená v bočných vodiacich lištách. Tento typ siete sa priskrutkuje na rám okna z exteriérovej strany.

➤ Siete môžete mať v rôznych prevedeniach, napríklad s elegantným hladkým povrchom, s tesniacou kefkou, v atypickom oblúkovom vyhotovení či vo viacerých imitáciách dreva. Možnosti sú naozaj široké.

➤ Pri drevených sieťach je obľúbené dovieranie na magnet, vďaka čomu sieť dokonale priľne k rámu. Podľa potreby si môžete dať na terasu aj posuvnú sieť alebo jedno či dvojkrídlovú plisé sieť.

Ak máte záujem o niektorú zo sietí, pozrite si našu ponuku dverových a okenných sietí proti hmyzu. Lamelland vám ponúka veľké množstvo kvalitných produktov.