Sekciové garážové brány sedia na akýkoľvek stavebný otvor. Aké kovania sú na výber?

Zdielať:

Vybrali ste si sekciovú garážovú bránu? Výborné rozhodnutie. Patria medzi najobľúbenejšie, najbezpečnejšie a cenovo dostupné brány. Nemusíte sa obávať ich montáže, pretože vďaka bohatému výberu kovaní na tieto brány sa prispôsobia každému stavebnému otvoru. Ktorá je vhodná práve pre vašu garáž?

Malé, veľké, s vysokým stropom, ale i nízko položenou strechou – na každú garáž sa nájde ten správny typ sekciovej garážovej brány. Kovania sa vyberajú najmä podľa typu nadpražia, čiže výšky steny priamo nad stavebným otvorom. Ďalej rozhoduje ostenie – to sú steny z pravej a z ľavej strany otvoru. Pri extra malých garážach tvorí stavebný otvor prakticky celú stenu, čiže namiesto nej sa priamo inštaluje garážová brána. Pre takéto garáže u nás v Lamelland ponúkame špeciálne kovanie s názvom Tunel. V prípade, že garáž má nadpražie, teda strop je vyššie, no nemá bočné ostenie, je použiteľná brána s kovaním Bunker. Nadpražie by však malo mať pri manuálne ovládaných bránach aspoň 7 cm a pri automatizovaných aspoň 12 cm. Súvisí to samozrejme s možnosťou umiestnenia pohonu. Pri oboch takýchto typoch brán by nemali byť širšie, než 5 metrov, čo sa ale pri týchto garážach často nestáva. Skrátka, ani malú garáž nie je problém vybaviť kvalitou garážovou bránou.

Opakom sú potom garáže s vyšším nadpražím. Na tie, ktoré majú viac než 35 centimetrov, bude sedieť kovanie Kara. Pri bránach s takýmto zvýšeným kovaním ale nie je možné inštalovať prechodové dvere. Štandardné garáže s priemerným nadpražím si vystačia s kovaním Štandard, pri ktorom sa pružinový systém nachádza vpredu pri nadpraží.

Máte veľkú garáž, ktorá už nezodpovedá parametrom privátneho sektora, prípadne ju používate na hospodárske stroje alebo pre svoju firmu? V tom prípade vás bude zaujímať priemyselná garážová brána, pri ktorej už sú potrebné iné mechanické vlastnosti. Garážové brány na mieru, aké vyrábame v Lamelland, však dokážu naplniť aj potreby veľmi neštandardných garáží.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!