Rebríček bezpečnosti garážových brán – s týmito si zlodej neporadí

Zdielať:

Mať garáž je požehnaním – minimálne pre to, že ochráni vaše auto proti snehu či dažďu. Niektorí ľudia majú jednoduchú samostatnú garáž vzdialenú od domu a okrem zamknutého auta v nej nemajú žiaden iný majetok. Iní berú garáž ako svoju svätyňu, v ktorej majú aj množstvo inej techniky či náradia. V závislosti od toho sa potom odvíja aj dôraz na bezpečnosť a odolnosť voči návšteve zlodejov. Nie je žiadnou novinkou, že bezpečnosť garážovej brány závisí najmä od sily garážovej brány. Akú si vybrať, aby garáž odolala aj tým najšikovnejším zlodejom?

Zlodej

Najznámejšie typy sú klasické krídlové, potom sekciové garážové brány a rolovacie brány. Čo sa týka odolnosti voči zlodejom, nedá sa jednoznačne určiť jeden jediný typ, ktorý je najbezpečnejší. Je to logické, typ otvárania na zabezpečenie nemá až taký vplyv. Rozhoduje skôr výbava garážovej brány.

Základná: krídlový manuál s mechanickým zámkom

Ak má zlodej k dispozícii viditeľné prvky uzamykania, akými sú na krídlovej garážovej bráne kľučka so zámkom, logicky ide o nižší stupeň bezpečnosti. Dnes už prakticky neexistujú zámky, ktoré by zlodeji nedokázali vyvŕtať alebo vylomiť. Ale samozrejme, aj krídlovú bránu možno vybaviť niekoľkými – aj visiacimi typmi zámkov, ktoré zlodeja možno odradia. Ak však chcete čosi bezpečnejšie, čítajte ďalej.

Brány bez zámkov a s dobrým tesnením

Inou kapitolou sú totiž rolovacie alebo sekciové garážové brány bez prvkov viditeľných zvonka, s dobrým tesnením, ktoré po uzatvorení dosadnú na zem a nepovolia. Z tohto hľadiska ide určite o bezpečnejšie riešenie, než sú krídlové brány.

Najbezpečnejšia je automatika v kombinácii s poistkou proti vypáčeniu

Aj automatické zatváranie však môže byť nedostatočné. Staršie typy ovládačov vedia zlodeji prelomiť a pomocou technického zariadenia sa naladiť na jeho frekvenciu. Preto si dajte záležať na tom, aby ste mali ovládače s novšími funkciami zmeny vnútorného kódu, ktoré už vyradiť nejde. Zároveň si ovládač strážte a noste ho vždy pri sebe, pretože vám ho môžu jednoducho ukradnúť a problém je na svete.Garazova brana

Ideálne je mať sekciovú alebo rolovaciu garážovú bránu ešte poistenú mechanickým prvkom, to platí najmä pre garáže, ktoré sú súčasťou domu. Môžete si tak garážovú bránu uzamknúť aj z vnútra, napríklad pred odchodom na dovolenku. Ďalšou efektívnou ochranou je poistka proti vypáčeniu. Tá po uzavretí brány zapadne a znemožní tak zlodejom nadvihnúť ju pomocou páčidiel.

Bezpečná garážová brána je však stále iba jednou stranou mince. Ochrana pred vlamačmi spočíva aj v dodržiavaní určitých pravidiel, o ktorých sme už na našom blogu písali. Buďte teda obozretní, aby ste vždy boli pred zlodejmi o krok vpredu.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!