Preskočiť na menu

Prekvapivé využitia bambusových roliet v interiéri

Bambusové rolety si získavajú čím ďalej, tým väčšiu pozornosť. Nie je to iba kvôli ich vzhľadu, ale aj kvôli ich skvelým vlastnostiam.

bambusové rolety

Čo dokáže prírodný materiál

Vo svete je bambus nenahraditeľným materiálom. Čo ste o ňom možno nevedeli je to, že je najrýchlejšie rastúcou rastlinou na svete. Vyrába sa z neho naozaj čokoľvek. Podlahy, nábytok, papier, šperky, príbory, dekorácie...

Bambus je veľmi pevný, ale zároveň pružný materiál. Aj preto je vhodný na výrobu roliet. Odoláva UV žiareniu a vlhkosti. Rolety teda môžete umiestniť napríklad do kúpeľne a nehrozí im žiadna zmena tvaru, vlhkosť im neublíži. Tým pádom sa hodia do akejkoľvek miestnosti v dome. Verte, budete z nich mať radosť, každý prírodný prvok v bývaní na nás pôsobí pozitívne.

Tienenie je pre ne hračkou

Cez horúce letné dni bambusové rolety zabraňujú prehriatiu interiéru tak ako každé iné. V zime, keď musíme skoro stále v miestnostiach svietiť, vás zase ukryjú pred pohľadmi ľudí z ulice. Podľa vlastnej voľby si môžete vybrať žalúzie, ktoré prepúšťajú viac alebo menej svetla.

Skrášlia nám domov

Niekto si rolety z bambusu nekupuje iba kvôli ich vlastnostiam, ale najmä kvôli estetike. Sú totiž nádherným prvkom do interiéru. Priestor ozvláštnia, pôsobia harmonicky a upokojujúco. Často s nimi ľudia predeľujú miestnosti. Nádherne vyzerajú v zimných záhradách a stretáme sa s nimi aj na balkónoch bytov. Je však potrebné, aby neboli vystavené dažďu. Ten by ich mohol poškodiť.

Smerom do Lamelland-u

K bambusových roletám sa hodia kvety. Či už ich položíte na parapet, alebo pod okno, zeleň a bambus vytvoria dojem prírody, ktorý si zamiluje každý. Máte záujem o bambusové rolety aj vy? Žiaden problém. V Lamellande na vás čaká niekoľko typov, ktoré si môžete pozrieť na našom webe alebo priamo v našej predajni . S výberom vám radi poradíme.