Preskočiť na menu

Pred čím treba chrániť drevené žalúzie?

Drevené žalúzie sú stále obľúbenejším spôsobom tienenia našich interiérov. Na rozdiel od tých exteriérových však znesú menej nešetrného zaobchádzania a vyžadujú od nás určitú starostlivosť. Ako by sme sa (ne)mali starať o drevené žalúzie?


Drevené žalúzie sú IN

Pobyt na slnku

Žalúzie sú vyrobené preto, aby nás pred slnkom chránili. Ich technológia je preto prispôsobená najmä tomu, aby na tom slnku vydržali celé dni bez nejakého poškodenia. Ochranné vrstvy chránia ich farebnú stálosť, štruktúru a funkčnosť. Nemusíte sa teda báť nechať ich na slnku - sú na to stvorené.

Agresívne chemikálie

Asi najčastejšou chybou, ktorú robia majitelia drevených žalúzií, je, že ich čistia prostriedkami, ktoré by sa na drevo nemali používať. To, že sa chcete zbaviť niekoľkoročnej fľašky čistiaceho prostriedku na kovy a sklo, neznamená, že ho môžete použiť na vaše žalúzie. Žalúzie čistite vždy len podľa návodu od výrobcu a s pomocou odporúčaného čistiaceho prostriedku. Vyvarujte sa použitiu agresívnych kyselín a prostriedkov, ktoré by mohli žalúzie poškodiť.

Veľa vody

Niektorí ľudia pri čistení vynechajú prostriedok a použijú markantné množstvo vody. Takýto postup tiež nie je práve najvhodnejší. Voda sa môže dostať do pohyblivých častí a mechanizmu žalúzii, čím veľmi rýchlo zabezpečí ich znefunkčnenie. Žalúzie čistite len vlhkou handrou a po umytí ich vytrite do sucha.

Starostlivosť

Aby si žalúzie udržali svoje vlastnosti a neničili sa, občas im môžeme dopriať trochu wellnessu. Niektorí výrobcovia odporúčajú ošetrovanie drevených častí žalúzií podľa vopred stanovených návodov. Prípravky určené na ošetrenie žalúzií ich chránia a predlžujú ich životnosť.

Obráťte sa na nás

Neviete, ako sa máte starať o drevené žalúzie, aby vám vydržali čo najdlhšie? Ozvite sa nám. Radi vám poradíme ohľadom starostlivosti o týchto malých pomocníkov. Pri kúpe žalúzií od nás sa dozviete všetko o ich správnom udržiavaní.