Preskočiť na menu

Praktický návod na výber vertikálnych žalúzií

Vertikálne žalúzie nájdu svoje využitie aj v dnešnej dobe. Existuje niekoľko typov a prevedení, ktoré spoľahlivo zatienia aj rozľahlejšiu plochu. Ako vybrať tie správne a vhodné pre váš priestor?

 Vertikálna žalúzia so vzorovou lamelou

Typ lamely, materiál, farba alebo vzor. Tieto atribúty sú dôležité pri rozhodovaní, do akého typu žalúzií by ste mali investovať v závislosti od priestoru, ktorý sa chystáte zariaďovať. Vo všeobecnosti platí, že vyniknú najmä vo väčších priestoroch.

Ujasnite si, čo od žalúzií očakávate

Pred výberom je potrebné ujasniť si, o aký typ vertikálnych žalúzií máte záujem. Informácie o údržbe vám naznačia mnohé. Niektoré žalúzie umyjete saponátom, iné sú zase antistatické a odpudzujú prach. Rozmyslite si tiež, či budete miestnosť úplne zatieňovať, alebo potrebuje lamelu s vyššou priepustnosťou svetla.

Akú lamelu vybrať?

V prvej fáze je potrebné vybrať si medzi látkovou alebo plastovou lamelou. Každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody. Látka pôsobí omnoho útulnejšie a v kombinácií s jemnou farbou navodí bezpečný pocit domova.

Plastové lamely sú vhodné skôr pre reprezentatívnejšie priestory. Využiť ich možno aj pre potreby oddelenia miestností, pretože odhlučnia priestor efektívnejšie než látka. Možnosť naklápania o 180 ° zabezpečí súkromie pre vašu rodinu alebo pracovné stretnutie.

Atypické prevedenie vertikálnych žalúzií

Ak náhodou vaša miestnosť nemá všetky uhly pravé a okno sa nachádza v oblúkovitom rohu, nezúfajte. Máme pre vás riešenie. Lamelland ponúka prevedenia v rôznych tvaroch. Vhodnú montáž navrhneme aj v prípade existencie šikmín alebo oblúkov v miestnosti a poradíme si s každým tvarom.

Typy ovládania

V ďalšom kroku výberu sa zamerajte na ovládanie vertikálnych žalúzií. K dispozícií máte niekoľké možností. Medzi najznámejšie z nich patrí ovládanie:
k ovládaču,
● od ovládača,
● na oponu
, kedy sa žalúzie rozdelia ako v divadle,
na stred alebo s prekrytím.

V poslednom prípade sa musia prekrývať minimálne dva kusy žalúzií. Zohľadnite aj situovanie miestnosti na svetové strany pre lepšiu reguláciu vpúšťania svetla do interiéru.

Ručne alebo na diaľku?

Koncept „smart homes", teda inteligentných domácností, ide stále viac do popredia. V súčasnosti je možné ovládať dom na diaľku z jednej konzoly. V našej ponuke nájdete možnosti motorického alebo ručného ovládania. Výber motorčeka žalúzií so sebou prináša vyššie riziko na zložitejšiu opravu. Ručné ovládanie zase po čase môže spôsobiť mechanické poškodenie retiazky.

Farba a vzor: Nekonečné množstvo kombinácii

Ak ste sa dostali až do tohto bodu, čaká vás najpríjemnejšia fáza výberu. I keď, kombinácia vhodných farieb a vzoru do konkrétne zariadenej miestnosti dokáže poriadne zamotať hlavu. Či už máte záujem o svetlé pastelové farby s jemným vzorom, alebo preferujete sýtejšie farby a vzory, z našej ponuky si určite vyberiete . Zohľadnite celkový dojem z miestnosti, ale aj farbu rámu okna, steny či nábytku.

Správne tienenie interiéru je dôležitou súčasťou kvalitného a komfortného bývania. Preto si dajte na jeho výbere záležať. V prípade otázok alebo nejasností kontaktujte náš vyškolený personál. Využite služby jednej z najväčších firiem v oblasti tieniacej techniky na Slovensku. Informácie o cenách produktov môžete zistiť vyplnením nezáväznej cenovej ponuky .

Klikni pre zaslanie nezáväzného dopytu