Poškodené vnútorné žalúzie – čo s nimi?

Určite to poznáte. Odtrhnutá retiazka, vytiahnuté lanko, poškodená lamela. Najmä majitelia štvornohých miláčikov vedia o poškodených žalúziách svoje. Psíkom a mačičkám totiž ťažko vysvetlíte, že tie atraktívne ozdoby na oknách nie sú na hryzenie, škriabanie či trhanie….

horizontalne zaluzieAle stane sa to aj v domácnosti bez zvierat. Najmä klasické horizontálne vnútorné žalúzie sú cenovo výhodné, no tiež náchylné na poškodenie. Používate ich denne, zastierate a znova odostierate, stačí prudší pohyb, príliš rýchle navíjanie, a v rukách vám ostane retiazka žalúzie. Čo s tým?

Výmenu súčiastok zvládnete aj sami

To je tá lepšia správa. Nemusíte teda volať domov servisných technikov, aby sa vám postarali o žalúzie. Tá horšia správa je, že tomu musíte venovať trocha trpezlivosti a nakúpiť si chýbajúce náhradné diely. Dnes už nie je problém dostať sa k náhradným retiazkam, kolíčkom, k silónu na klasické žalúzie, kolieskam, skrátka ku všetkým malým dielikom, z ktorých horizontálne žalúzie pozostávajú. Samotná výmena, ak viete ako na to, je už potom otázkou minút.

V prípade, že sa vám na žalúzii len rozpojí retiazka, je to veľmi jednoduché. Zaobstarajte si náhradné spojky, ktorými retiazku opäť jednoducho spojíte. Rovnako veľmi jednoduchá je výmena držiaka na retiazku, ktorý sa tiež zvykne nazývať „brzda žalúzie“. V prípade roztrhnutia vodiaceho silónu alebo retiazky to vyžaduje trocha väčší zásah.

Zaobstarajte si teda súčasti, ktoré potrebujete. Retiazky a vodiaci silón obvykle kúpite vcelku na metre, vyrátajte si teda, koľko potrebujete, a to tak, aby ste mali rezervu. Na opravu žalúzií budete tiež potrebovať domáce náradie, najmä skrutkovač. Bude nevyhnutné žalúzie odmontovať a náhradný diel vymeniť na stole.
Samozrejme, najlepšie je postupovať podľa presného návodu na výmenu, takúto možnosť máte napríklad aj na našom Youtube kanáli, kde nájdete naše inštruktážne videá. U nás taktiež zakúpite potrebné náhradné diely.

A čo vertikálne žalúzie ?

Najčastejším dôvodom nefunkčnosti vertikálnych žalúzií je taktiež poškodenie retiazky. Ak si teda kúpite novú retiazku so spojkou, na výmenu budete potrebovať zvesiť všetky lamely jednu po druhej, a odmontovať celý nosník. Vzápätí jednoducho otvoríte krytku retiazky, vyberiete koliesko a starú retiazku odstránite. Nameranú novú retiazku spojenú spojkou nasadíte späť na koliesko, zaskrutkujete späť krytku a následne môžete celý nosník namontovať opäť na strop. Potom zavesíte lamely a výmena je hotová. Taktiež je lepšie mať celý proces priamo pred očami, preto odporúčame inštruktážne video. Ale ak to zvládnete prvý raz, už vás nič pri domácej oprave žalúzií nezastaví.

V prípade, že máte poškodené závažie vertikálnej žalúzie, alebo ramienko, ide o veľmi jednoduchú výmenu. Stačí si zaobstarať daný poškodený diel a potom už len:
– zvesíte a odpojíte lamelu od retiazky,
– vsuniete nový diel,
– a opäť spojíte. Hotovo!

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!