Preskočiť na menu

Porovnanie hliníkových a drevených pergol

Uvažujete nad kúpou novej pergoly či výmenou tej starej a zasekli ste sa už pri prvej otázke, aký materiál zvoliť? Pripravili sme si pre vás porovnanie dvoch najpopulárnejších materiálov: hliníka a dreva. Ktorý sa hodí práve na vašu terasu?

 Hliníková pergola

Pergoly poskytujú nielen príjemné tienenie v letných horúčavách, ale aj ochranu pred dažďom či vetrom. Odolné pergoly krášlia vašu terasu počas všetkých ročných období bez výraznej ujmy na ich vzhľade. Je však jeden materiál odolnejší ako druhý? A ako je to s ich životnosťou či údržbou? Čítajte ďalej a dozviete sa.

Prečo zvoliť „klasiku" - drevenú pergolu

Drevo ľudí snáď nikdy neomrzí. Je to prírodný materiál, ktorý vyžaruje eleganciu a navyše aj vonia. Tak, ako budú vždy populárne drevené okná, podlaha či nábytok, tak budú vždy populárne aj drevené pergoly.

Nedá sa však presne povedať, koľko vám taká drevená pergola vydrží. Jej životnosť závisí nielen od druhu dreva, ale aj od toho, ako sa o vašu pergolu staráte. Drevo síce odoláva vplyvom počasia a poveternostným podmienkam, avšak len v prípade, že je o neho správne postarané. Preto hneď, ako umiestnite vašu novú pergolu na záhradu či terasu, musíte drevo dôkladne naimpregnovať a previesť jeho dôslednú povrchovú úpravu.

Drevená pergola

Pravidelné napúšťanie dreva olejom by ste nemali podceňovať. Nezabúdajte, že drevo je živý materiál, ktorý pracuje. Ak sa však o drevenú pergolu budete pravidelne starať, odvďačí sa vám svojím prírodným vzhľadom, ktorý je ako stvorený na to, aby sa okolo nej ťahali popínavé rastliny a vy ste si tak na záhrade vytvorili krásny romantický kútik ideálny na dlhé letné večery.

V čom má výhodu hliníková pergola?

Hliníková pergola je najmä pre tých, ktorí si až tak nepotrpia na tradičnom a rustikálnom vzhľade a uprednostňujú skôr ten moderný. Hliník je moderný materiál, ktorý môžeme dnes čoraz častejšie vidieť aj na oknách či dverách. Niet sa čo diviť, je to odolný materiál, ktorého životnosť je zo všetkých materiálov najdlhšia.

Väčšina ľudí takisto určite ocení aj ten fakt, že o hliníkovú pergolu sa netreba nijako extrémne starať. Tu má v porovnaní s drevom hliník naozaj obrovskú výhodu. Hliníkovú pergolu netreba pravidelne natierať, lakovať, ani sa o ňu nijako špeciálne starať. Umyte ju vtedy, keď si to vyžaduje a to je všetko, čo od vás bude kedy táto pergola vyžadovať.

Príjemný tieň vďaka vhodnému zastrešeniu

Či už si zvolíte hliníkovú alebo drevenú pergolu, oba typy vám poskytnú príjemnú ochranu pred slnečnými lúčmi a to vďaka ich zastrešeniu. To môže byť plastové alebo aj látkové. U nás v Lamellande vám k hliníkovej pergole navyše ponúkame buď pevný, pohyblivý, alebo naklápateľný systém, vďaka ktorému si sami prispôsobíte prenikanie slnečných lúčov. Je teda len na vás, do akej miery sa chcete opáliť.

Nazrite do našej ponuky a vyberte si pergolu , ktorá sa hodí práve na vašu terasu. Užívajte si letné dni v pohodlí a príjemnom tieni.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu