Pergola pre krajšie chvíle v záhrade

Miesto na oddych, relax, poobednú kávičku alebo na posedenie s priateľmi. Toto všetko sa dá zrealizovať pod pergolou. Pergoly kedysi slúžili len ako doplnok, na ktorom boli umiestnené popínavé rastliny. Dnes ich ľudia využívajú oveľa kreatívnejšie.

Keďže ľudia začali pergoly využívať ako ochranu pred slnkom a dažďom, musela sa zlepšiť aj ich kvalita. Dnes sa pergoly vyrábajú z rôznych materiálov, napríklad z dreva, hliníka alebo z látok. Každé má svoje pre a proti. Stačí si nájsť tú variantu, ktorá vám najviac vyhovuje.

Pergola z prírodného materiálu

Pokiaľ preferujete prírodný materiál, vaša voľba bude drevená pergola. Hodí sa do každého prostredia. Pri drevenej pergole však musíte dodržiavať určité zásady týkajúce sa starostlivosti o tento materiál. Pravidelne ju musíte natierať, aby malo drevo dokonalý vzhľad. Voľte impregnačný náter, ktorý drevo ochráni aj pred škodcami.

Hliníková pergola bez zbytočných starostí

Ak hľadáte kvalitný materiál, ktorý má dlhú životnosť, je pre vás vhodná hliníková pergola . Nebude vám robiť žiadne starosti, pretože si nevyžaduje žiadnu údržbu. Taktiež je odolná proti nepriaznivým vplyvom počasia, preto sa nemusíte ničoho báť. Hliníkovú pergolu si môžete farebne zladiť s vaším domov. Výber farieb pri takomto type pergoly je naozaj široký a vyhovie vašim požiadavkám.

Pergoly s látkou

Tento druh pergoly je vyrobený z impregnovanej tkaniny alebo textílie, ktorá dokáže absorbovať slnečné žiarenie a je do určitej miery priesvitná. Skvelé je, že si môžete dať bez problémov zakryť aj bočné časti pergoly. Pri nepriaznivom počasí si tak vytvoríte ideálny priestor na posedenie.

Na pergolu sa dá namontovať viacero druhov zastrešenia. Podľa svojich potrieb si môžete zvoliť:
• pevné
• naklápateľné
• pohyblivé systémy

Údržba v zime

Ak napadne na pergolu veľká vrstva snehu, pokúste sa ju odstrániť, aby príliš nezaťažovala konštrukciu. Prípadne pred zimou stiahnite zastrešenie pergoly. Stiahnutie pergoly sa odporúča aj pri silnom vetre. Pokiaľ chcete využívať pergolu aj v zime, stačí ju uzavrieť zo všetkých strán a používať ju ako zimnú záhradu.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!