Preskočiť na menu

Pergola na terasu vhodná pre dom aj byt

Sadnúť si na terasu s krásnymi kvetmi, posedením a užívať si príjemný deň. To je predstava pohody, ktorú by každý z nás ocenil. Na to, aby ste vylepšili svoju terasu a mohli toto miesto používať za každého počasia, vám pomôže pergola.

Super posedenie v rodinnom dome

Pergola je ideálnym riešením, ako si spraviť pohodlné posedenie priamo v záhrade. Kedysi pergoly slúžili najmä na okrasu, pretože sú vhodným riešením pre popínavé rastliny. Rastliny sa na nich udržia a pokryjú celú pergolu, čo vytvorí zaujímavý efekt.

Pergola v záhrade vyčarí čarovné miesto pre relax

Dnes si staviame pergoly najmä kvôli tieneniu a posedeniu. Sú určitou formou komfortu. Keďže majú pergoly pohyblivý systém tienenia, môžete si ich nastaviť podľa potreby. Počas horúcich slnečných dní vám poskytnú prístrešok, ktorý neprepustí žiadne lúče. Môžete sedieť a len tak oddychovať alebo napríklad grilovať. A čo tak si o pergolu pripevniť hojdaciu sieť? Tomu sa potešia nielen deti, ale aj dospelí.

Pergola na terase aj v paneláku

Stále častejšie vidíme na terasách alebo balkónoch bytov práve pergoly. Počas leta je v bytoch naozaj horúco. Steny sa prehrievajú a ručička na teplomere stúpa. S pergolou môžete prehrievanie interiéru regulovať, čím zlepšíte komfort svojho bývania.

Posedenie na terase môžete vylepšiť kvetináčmi, ktoré umiestnite okolo balkónu. Bodové svetlá vytvoria úžasný efekt, preto ich skúste zakomponovať do prostredia. Miesto, ktoré bolo kedysi nudné, sa zrazu stane miestom, ktoré vám budú závidieť všetci susedia.

Drevené alebo hliníkové pergoly

Pergola vás ukryje pred slnkom, ale aj pred dažďom. Ak sa chcete vyhnúť vetru, môžete si nechať zakryť aj bočné steny. Materiálov, z ktorých sa dajú pergoly vyrobiť, je viacero. Najčastejšie sa používa hliník alebo drevo. Obľúbené sú aj kombinácie týchto dvoch materiálov s látkovým tienením alebo priehľadným polykarbonátom.

Hliníkové konštrukcie si nevyžadujú dodatočnú údržbu. Drevenú pergolu by ste mali po čase ochrániť náterom na drevo, aby ho nenapadli žiadni škodci a nezničili vplyvy počasia. Všetko ale závisí od typu dreva a jeho spracovania.

Lamelland a jeho služby

Kvalitné hliníkové alebo látkové pergoly nájdete v Lamellande. Poradíme vám s výberom a zabezpečíme vám aj servis. Pozrite si našu ponuku a vyberte si produkt, ktorý vám zlepší bývanie.

Klikni pre vypracovanie nezáväznej ponuky