Preskočiť na menu

Okná a žalúzie očami feng shui

Aj vás zaujíma feng shui? Ak áno, je to skvelé, pretože s feng shui dokážete do domu priviesť pozitívnu energiu. A čo s tým majú spoločné okná a žalúzie, sa dozviete v našom článku.

Energie podľa feng shui

Čo by ste mali vedieť o Feng Shui

Stredovekí Čínania uznávali myšlienku, že všetko okolo nás je založené na dvoch princípoch - jin a jang. Sú to protikladné, ale zároveň doplňujúce sa energie. A práve Feng Shui pracuje s týmito energiami, aby sa náš život zlepšil. Feng Shui sa aplikuje najmä do bývania. Jeho úlohou je vytvoriť harmóniu v priestore, aby sme sa cítili čo najlepšie.

Okná sú oči domova

Okná môžeme chápať ako oči domova. Cez ne sa pozeráme na svet, ktorý je vonku. Veď práve ony nám dodávajú svetlo a energiu do interiéru. Máme pre vás niekoľko rád, ktoré vám pomôžu získať do domu lepšiu energiu.
  • Okná nám zabezpečujú výmenu energií. Preto by sme mali niekoľkokrát denne vetrať, nech energia neustále prúdi. Ventilačka však nestačí, otvorte okno poriadne dokorán. Dôležité taktiež je, aby boli okná čisté. Cez čisté okno sa dostane dovnútra viac energie.
  • Nesedávajte chrbtom k oknu a ani pri ňom blízko nespávajte, inak by ste nemuseli byť pokojní vy ani váš spánok.
  • Okno by nemalo byť umiestnené oproti dverám, pretože podľa Feng shui príde energia do domu dverami a oknom, ktoré je oproti, hneď vyjde von.
  • V miestnosti by mali byť maximálne 3 okná na jedny dvere. Dve okná by mali byť na jednej stene a tretie okno na druhej stene.

Ako vplývajú žalúzie na vaše bývanie?

Vertikálne žalúzie sú symbolom energie dreva. No aj tu platí, aby ste žalúzie často odostierali kvôli prichádzajúcej energii. Ak máte napríklad vonkajšie hliníkové žalúzie, tak práve hliník urýchľuje energiu čchi (životná energia). Drevené žalúzie majú na čchi neutrálny vplyv.

Závesy sa vám možno páčia, no nenechávajte ich stále zastreté. Cez deň ich odostrite, aby energiu nezastavovali. Taktiež ich pravidelne perte, aby sa vám na nich nezdržovala stagnujúca energia.

Klikni pre nezáväznú cenovú ponuku