Preskočiť na menu

Nevýhody vonkajších vs. vnútorných žalúzií. Poznáte ich?

Všade sa píše iba o výhodách rôznych druhov tienenia. No v konečnom dôsledku najviac doplatíme na ich nevýhody. Chcete vedieť, na ktoré z nich by ste si mali dať pozor? Čítajte ďalej.

Nemožno pochybovať o tom, že žalúzie sú najčastejším druhom tienenia moderných domácností. Poskytujú nám úľavu pred slnkom, teplom, ale aj pred pohľadmi susedov, ktorí zvedavo nakúkajú z protichodných balkónov.

Ak sa rozhodujete medzi vonkajšími a vnútornými žalúziami, máme pre vás niekoľko tipov, na čo si pri nich dať pozor.

Vnútorné žalúzie - môžu sa ľahšie zničiť a sú efektívne iba na určitých svetových stranách

  • Nesprávnou manipuláciou sa môžu lamely ľahko poničiť alebo zlomiť. Vezmime si už len fakt, že keď ich čistíme, musíme to robiť manuálne - buď jednu lamelu za druhou, alebo tak, že ich zatiahneme a zhora nadol z nich zmyjeme všetky nečistoty. Vonkajšie žalúzie stačí ostriekať vodou, žiadne babračky s lamelami.
  • Určite ste už počuli o tom, že exteriérové žalúzie zachytia slnečné lúče ešte pred dopadom na sklo okna. To vnútorné žalúzie nedokážu. Vonkajšie tienenie, naopak, dokáže váš byt zatieniť lepšie a ušetriť vás bolestí hlavy z nepríjemného tepla.
  • Vnútorné žalúzie sú užitočné na východnej či severnej strane bytu. Na tej južnej či juhozápadnej nie sú dostatočnou alternatívou

Vonkajšie žalúzie - nedotvoria interiérový dizajn a sú drahšie

  • Interiérové žalúzie môžu byť perfektným doplnkom dizajnu. Ak máte svoj byt zariadený v prírodnom looku, drevené žalúzie vám ho nádherne spestria. No pokojne si vyberte červené, modré či zlaté žalúzie. Fantázii sa medze nekladú. :)

  • Ak sa bavíme o cene, vonkajšie žalúzie sú jednoznačne drahšie ako tie vnútorné. No ich cena sa líši od mnohých faktorov, akými sú rozmery, spôsob ovládania, montáže či farba lamiel.

Aj keď má každý typ žalúzií svoje prednosti i nedostatky, bez nich by sme boli doma ako v saune. Ak ich ešte nemáte, nechajte si u nás zdarma vypracovať cenovú ponuku. V Lamellande vám garantujeme špičkové produkty s dlhoročnou životnosťou.