Preskočiť na menu

Nestačí vám sieťka na dvere? Aj inak sa zbavíte dotieravých múch

Nikoho nepoteší, keď mu vo vnútri bytu stále poletujú muchy. Zdá sa, že ste už všetko vyskúšali, ale čo keď nie? Inšpirujte sa našimi tipmi, ako sa zbaviť múch bez použitia chémie.

1. Ocot na okná

Skvelým tipom pri umývaní okien je ich poumývať octom. Pre muchy to je nepríjemná aróma, ktorá ich vráti naspäť tam, odkiaľ prišli.

2. Muškáty na parapete

Ak vídate v oknách rodinných domov muškáty, je to iste aj pre to, že ich majitelia vedia o ich dobrom účinku na muchy. Muškáty im opäť nevoňajú, a preto neváhajte a ak máte túto možnosť, dajte si ich čím skôr pod okná. Muškáty odpudzujú nielen muchy, ale aj komáre.

3. Mäta, bazalka levanduľa v byte

Tieto nepríjemne bzučiace potvorky si nerozumejú aj s voňou levandule, mäty či bazalky. Ale vy by ste si s nimi mali porozumieť, keď chcete mať pokojný a ničím nerušený život bez múch.

4. Opité vodkou s klinčekmi

Čo tak vytvoriť rozprašovač, do ktorého vlejete vodku s klinčekmi a levanduľou? Nechajte ich na chvíľu vyluhovať a potom najviac „postihnuté" miesta postriekajte.

5. CD-čko na stene bytu

Vašou zbraňou proti malých potvorkám sú aj ligotavé predmety. Príkladom je CD-čko, ktoré už nepotrebujete. Umiestnite ho na stenu v byte a uvidíte, čo to s muchami spraví.

6. Sieťka na dvere

Aj keď sme o nej už v úvode písali, chceme podotknúť, že kvalitná sieťka na dvere je nevyhnutnosťou. Ako si ju ale vybrať?

Samozrejme, záleží na tom, koľko do nej chcete investovať a tiež to, aký typ okien či dverí doma máte. Väčšina sietí proti hmyzu je z plastu a drží ich pevný hliníkový profil. To zabezpečí ich stabilitu aj pri veternom počasí.

Sieťky podľa vašej potreby, či už rolovacie, plisé, alebo posuvné , nájdete u nás v Lamellande. Ochotne a radi vám poradíme s výberom. :)