Preskočiť na menu

Návod, ako namontovať plisé

Na montáž doplnku, akým je plisé, nepotrebujete študovať siahodlhé návody. Postačí správna príprava, odhodlanie a krátke video, v ktorom nájdete všetko dôležité.

 montáž plisé je hračka

Montáž plisé nemusí byť komplikovaná ako jadrová fyzika. Pripravili sme pre vás krátke video, kde sa dozviete všetko potrebné:


https://www.youtube.com/watch?v=MJ1MzMhgP0g&feature=youtu.be


Ak vás video nepresvedčilo, že samotná montáž nie je náročná záležitosť, spísali sme pár krokov, vďaka ktorým to ľahšie zvládnete:

Zameranie

Pre označenie pozície, kde bude plisé umiestnené, potrebujete:

  • ● meter,
  • ● akumulátorový skrutkovač,
  • ● ceruzku.

Pred samotným meraním, vyčistite plochu okenného rámu, aby ste predišli vŕtaniu na nesprávnom mieste. Označte pozíciu profilu. Ubezpečte sa, že plisé nebude brániť otváraniu okna či použitiu kľučky.

Navŕtanie konzol

Keď už je pozícia výrobku vyznačená, pomocou akumulátorového skrutkovača navŕtame opornú konštrukciu ku hornej časti rámu okna. Použijeme skrutky, ktoré sú súčasťou balenia. Spojenie s rámom musí byť natoľko pevné, aby udržalo plisé na požadovanom mieste bez jeho poškodenia.

Osadenie

Táto časť je veľmi jednoduchá. Plisé vyberieme z ochranného obalu a následne ho priložíme k namontovaným vodiacim lištám. Jemné zacvaknutie znamená, že ste postup dodržali správne a uchytenie bude pevné.

Spodné úchyty a madlo

Aby plisé plnilo aj svoj tieniaci účel, je potrebné postarať sa o privŕtanie spodných konzol, pre ľahšie ovládanie ešte upevníme madlo. To slúži na ľahšie ovládanie, umožní nám potiahnuť plisé do takej výšky, aká mám práve vyhovuje. Pokiaľ sa rozhodneme zatieniť celé okno, plisé jednoducho potiahneme.

Namontované? Užívajte si!

Plisé je súčasťou moderného bývania. Taktiež je to prostriedok, vďaka ktorému môžete oživiť fádny interiér. Ak potrebujete zmenu, zadovážte si plisé .