Preskočiť na menu

Na ktoré okná patria sieťky proti hmyzu?

Uvažujete nad kúpou sietí proti hmyzu a zrazu ste zistili, že neexistuje iba jedna možnosť? Prečítajte si náš článok a zistite, na ktoré okno či dvere sa hodí aká sieťka proti hmyzu.

Siete vám uľahčia život

 

Leto sa síce už skončilo, ale to neznamená, že sme sa nadobro zbavili všetkého dotieravého hmyzu. Práve jeseň je obdobím, kedy vo veľkom „útočia" lienky. Premnožené lienky nie sú žiadnou scénou z hororu, ale, naopak, realitou posledných rokov. Sieťky proti hmyzu teda naozaj využijete celoročne .

Ako si vybrať ten správny typ? Závisí to nielen od vášho vkusu, ale aj od toho, na aké okno či dvere sa chystáte sieťku pripevniť. Na výber máte z týchto 4 typov sietí proti hmyzu:

● pevné sieťky,
● pántové sieťky,
● rolovacie siete,
● posuvné siete.

Čo na klasické dvojkrídlové okno?

Najčastejšou voľbou sú pravdepodobne pevné siete. Ide o finančne najdostupnejší typ sietí proti hmyzu. Treba však rátať s tým, ako už vyplýva aj zo samotného názvu, že s týmito sieťami nie je možné manipulovať. Rám pevných sietí je vyrobený najčastejšie z hliníkového profilu a vyznačuje sa najmä dlhou životnosťou.

Pevné siete upevníte na okno pomocou otočných či pružinových držiakov z vnútornej strany okna. Ak máte klasické dvojkrídlové okno rozdelené na dve časti - jedna je menšia a druhá väčšia, odporúča sa, aby ste pevné siete pripevnili na to menšie krídlo okna, ktoré má možnosť vyklápania.

Pevné siete nie sú jediná možnosť

Ako sme už spomenuli, na výber máte viacero alternatív. Ak nie ste fanúšikom pevných sietí, potešiť vás môžu rolovacie siete. Typické sú pre ne samonavíjacie súpravy vyrobené najčastejšie takisto z odolného hliníka. Sieťovina sa pohybuje po vodiacich lištách, pričom sieťku ovládate úplne jednoducho, celkom rovnako ako rolety. Ak máte obavy z toho, že hmyz sa dovnútra dostane cez špáry na boku, vaše obavy sú celkom zbytočné. Zabraňujú tomu tesniace kefy.

Siete proti hmyzu nielen na okná, ale aj na dvere

Na dverách sa uplatnia predovšetkým pántové siete, ktoré oceníte napríklad pri dverách na terasu či na balkón. Montujú sa zvonku a zabezpečené sú magnetom na ráme dverí. Nemusíte sa teda obávať toho, že by sa vám samé od seba otvárali vždy, keď trocha silnejšie fúkne.

Poteší vás pri nich aj nenáročná údržba. Pántové siete proti hmyzu vyčistíte jednoducho pomocou vlhkej handričky či vysávača. Na rám sieťky potrebujete zase iba vodu, handričku a trocha saponátu.

Niečo pre náročných

Pántové siete však takisto nie sú jediným typom sietí proti hmyzu, ktoré môžete umiestniť na vaše dvere na terasu či balkón. Posuvné siete sú elegantné a skvele sa hodia napr. aj na francúzske okná. Tvorí ich dverové krídlo so sieťovinou, ktoré sa pohybuje pomocou koliesok, prípadne po koľajniciach. Ich prednosťou je najmä jednoduchá manipulácia, ale tiež to, že sú tiché. A za to, že do domu či bytu vám na jeseň nevletí žiadna lienka ručia kefky umiestnené v drážke profilu.

Či už potrebujete sieťku proti hmyzu na okno či dvere , u nás v Lamellande si určite vyberiete. Ručíme vám za to, že s kvalitnou sieťkou proti hmyzu od nás sa žiadnych premnožených lienok vo vašej domácnosti báť nemusíte.