Na čo netreba zabudnúť pri príprave garáže na zimu

Asi nikto z nás neobľubuje ten pocit, keď musíme ráno zoškrabať námrazu na aute – v treskúcej zime a s pocitom, že sme už dávno mali byť na ceste. Ak máte garáž, vyhrali ste to! Nie je nič lepšie, ako odparkovať si pohodlne v suchu a takto sa bez kontaktu s vonkajším nečasom dostať až do domu. Aby ale všetko fungovalo na sto percent, je treba garáž pred každou zimou pripraviť na toto obdobie.

udrza garazovej brany na zimu sneh

Venujte svojej garáži jeden deň pred zimou

V prvom rade by ste sa mali zamerať na upratanie neporiadku, potom na kontrolu vlhkosti v garáži a prípadné odstránenie špiny, a v neposlednom rade nasledujú drobné servisné práce na garážových vrátach. Rok bol dlhý a vnútri sa vám nahromadilo množstvo vecí, ktoré by ste mali vytriediť a skontrolovať, a následne vyčistiť mechaniku garážovej brány od listov, špiny a skontrolovať jej chod.

Jesenné upratovanie garáže

Vaša garáž je určite miestom, kde skladujete veľa vecí. Niektoré z nich potrebujete občas, iné takmer denne, ako je záhradná technika či náradie, ale ruku na srdce: určite v nej máte aj veci, ktoré vôbec nepoužívate. Garáž je super priestor na skladovanie čohokoľvek, ale aspoň dva krát ročne pri veľkom upratovaní je načase sa opýtať samého seba, či všetko, čo v garáži máte, skutočne potrebujete. Či to ešte budete používať, alebo vám to tam len stojí a zanáša sa špinou. Možno budete po vytriedení nepotrebných vecí prekvapení, koľko priestoru vám vzniklo. A ak sa svojich zbierok nedokážete vzdať, je fajn ich aspoň vyčistiť, skontrolovať, či niečo niekde nehrdzavie, nehnije a nezateká. Popri tom garáž vyzametať alebo povysávať, umyť podlahu a steny garáže.

Garážová brána  a jej servis

Dvere garáže sú najpodstatnejším a najcitlivejším článkom. Kvalitná garážová brána chráni všetko, čo v garáži skladujete. A ak ste do nej investovali nemalé peniaze, určite stojí za to sa o ňu starať, aby naďalej slúžila bezchybne. Pri dobrom servise môže garážová brána v plnej funkčnosti vydržať niekoľko desiatok rokov.

Či už sekciová garážová brána, alebo rolovacia garážová brána, základom je skontrolovať u nich funkčnosť mechanických častí. Skontrolujte ich opotrebenie a v prípade, že dochádza k zadrhávaniu, prečistite koľajnice a namažte ich silikónovým olejom alebo vazelínou. Skúste sa pritom riadiť inštrukciami od dodávateľa vašej garážovej brány, ktorý by vám ich mal pri kúpe odovzdať. Skontrolujte aj funkčnosť tesnení.

Pri automaticky ovládaných bránach skontrolujte aj motor a diaľkové ovládanie. Ak máte v garáži vzduchotechniku, skontrolujte ventilátory a vetracie mriežky, či v nich nie sú zanesené nečistoty. Funkčnú vzduchotechniku budete v čase zimných čľapkaníc potrebovať v stopercentnom stave.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!