Preskočiť na menu

Materiál pergol je dôležitejší, ako si myslíte. Ktorý vydrží aj zlé počasie?

Uvažujete nad tým, že svoj dvor či terasu ozdobíte pergolou? A prečo nie? Pergoly sú skvelým miestom na relax pre celú rodinu, v lete môžu byť ideálnym priestorom na oslavy či záhradné party. Netreba však zabúdať na to, že pergola nestojí na vašom dvore iba v lete, ale nástrahám počasia odoláva celoročne. Aký materiál teda zvoliť?

Pokiaľ ide o materiál pergol, najčastejšie máte na výber z dvoch alternatív: drevo a hliník. Následne sa môžete rozhodnúť, či chcete pergolu bez zastrešenia, alebo siahnete po pergole s vlastným systémom tienenia alebo zastrešením.

Tradičné drevo. Je ešte stále voľbou číslo jedna?

Drevená pergola nikdy nič nepokazí. Hodí sa všade, je z prírodného materiálu, ktorý nielen pôsobí esteticky, ale aj dobre vonia. Pri drevenej pergole však treba rátať s pravidelnou starostlivosťou. Áno, drevo je síce trvácny materiál, ktorý má dlhú životnosť a dokáže odolávať aj náročnejším poveternostným podmienkam, ale všetko závisí aj od toho, aký typ dreva pre vašu pergolu zvolíte a ako dobre sa o ňu staráte.

Drevená pergola je klasika

Drevo je živý materiál, ktorý neustále pracuje, môže praskať, štiepiť sa, dokonca aj začať trpieť pod častými nápormi vody. Starostlivosť o drevenú pergolu treba dodržiavať ako v lete, tak aj v zime. V lete môže drevo trpieť pod silnými slnečnými lúčmi a v zime jej zase neprospieva dlhodobý sneh či mráz.

Drevená pergola vyžaduje starostlivosť

Drevo je potrebné pravidelne nanovo natierať, zvoliť si kvalitný impregnačný náter, ktorý ho ochráni nielen po estetickej stránke, ale aj pred škodcami. Ak teda zvolíte drevenú pergolu, rátajte s tým, že sa o ňu budete musieť starať takmer tak často ako o zvyšok vašej terasy či záhrady.

Nenáročný hliník, ktorý vydrží

Pergola z hliníka vám nespôsobí žiadne starosti spojené s jej údržbou. Tento materiál naozaj vydrží a nevyžaduje si žiadne pravidelné nátery (ako napr. drevo) či inú špeciálnu starostlivosť. Tak, ako všetky produkty z hliníka, aj pergoly majú extrémne dlhú životnosť a nemusíte sa o ne báť ani, keď udrú také ostré mrazy, aké nás potrápili aj túto zimu.

Moderná hliníková pergola

Nielen mrazy, ale ani dážď či silný vietor hliníku neublížia. Ten odoláva poveternostným podmienkam pravdepodobne najlepšie z trojice materiálov drevo, hliník a plast.

Krásna vzdušná pergola

Hliník je moderný, estetický a pôsobí elegantne. V Lamellande máte navyše na výber mnoho farieb pre vašu novú hliníkovú pergolu. Prezrite si našu  ponuku pergol a presvedčte sa sami.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu