Preskočiť na menu

Markízy na terasu: Čo s nimi v zime a chladnom počasí?

Oddychová terasa akosi patrí k rodinnému domu, no bez kvalitného tienenia by sme skôr oľutovali, že ju máme. Dobrou správou je, že moderné druhy tienenia sa postarajú o tieň na terase. Jednou z možností je markíza. Dnes si povieme viac o tom, ako s ňou zaobchádzať v chladných dňoch.

Markízy na terasu sa v súčasnosti tešia veľkej obľube. Či už ide o výklopné, výsuvné, alebo fasádne markízy, sú praktické, estetické a cenovo prijateľné. Výklopné a výsuvné markízy vyzerajú ako „šiator" nad terasou či balkónom, pričom fasádne markízy sú pripevnené na presklené fasády a okná.

Kazetová výsuvná markíza Cover s elegantným vzhľadom

Ľahko odviate vetrom. Alebo nie?

V lete je to jasné - ak svieti slnko, markízu jednoducho vytiahnete po požadovanej polohy. No čo v prípade, keď začne pršať či husto snežiť ako z Perinbaby?

Každá markíza sa skladá z hliníkovej konštrukcie a látky, ktorú drží. Obe časti by mali byť, samozrejme, pevné a odolné, a to práve kvôli nevyspytateľnému počasiu, ktoré nás občas prekvapí.

Na látke záleží viac, ako sa zdá

Látky našich markíz sú vyrobené z polyesteru, Soltisu, polyscreenu či 100 % akrylu. Sú potiahnuté teflónovou vrstvou a impregnované voči plesniam. Kontakt s vodou im preto neublíži. No pri prípadnom daždi, vetre alebo krupobití ich treba radšej zatiahnuť do pôvodnej polohy.

Senzor rozmýšľa za vás

Niektoré naše markízy majú senzory, ktoré vás upozornia na silný vietor a dážď. V prípade takéhoto zlého počasia sa markíza automaticky zatiahne. Nemusíte na to neustále myslieť vy sami.

Odpoveď na otázku, čo s markízami v zime, je teda jednoduchá. V zime majú byť markízy schované, pretože neplnia žiadny účel. Radšej sa dobre postarajte, aby ste ich mali čisté a pripravené na letné obdobie.

Ponuka našich markíz je rozmanitá. Ak si nie ste istí ich farbou alebo typom, či sa budú hodiť k vášmu domu, vyskúšajte náš online dizajnér markíz. Vytvoríte si tak dokonalý domov, aký nemá nikto iný.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu