Preskočiť na menu

Kupujete vonkajšie rolety? Tieto 3 veci vás utvrdia vo vašom výbere

Vonkajšie rolety sú veľmi praktickým a estetickým riešením pre tienenie u vás doma. Zhrnieme si ich najlepšie vlastnosti, ktoré vám pomôžu pri správnom rozhodnutí.

1. Vonkajšie rolety sa vyznačujú svojou odolnosťou a dlhou životnosťou

Či už sa rozhodujete medzi hliníkovým, alebo plastovým variantom, oba druhy vám vydržia mimoriadne dlho. Kvalitné rolety sú schopné odolávať neustálemu náporu vetra, zmenám ročných období a, samozrejme, aj ich častému vyťahovaniu a sťahovaniu. Oproti žalúziám sú omnoho robustnejšie a menej náchylné na poškodenie.

Naše rolety sú vybavené štetinkovým tesnením vo vodiacich lištách. To zabezpečuje pevné ukotvenie a absenciu zbytočného narážania lamiel o seba.

Pekné  a praktické rolety

2. Ovládanie a úplná tma

Roletový pancierNaše hliníkové modely sú vybavené automatickým ovládaním na vypínač alebo komfortným ovládaním na diaľku. To vám zabezpečuje maximálne pohodlie pri ich vyťahovaní či zaťahovaní.

K pohodliu neodmysliteľne patrí aj ďalšia funkcia vonkajších roliet - úplná tma. Ak potrebujete súkromie alebo si jednoducho chcete dlhšie zdriemnuť, stiahnite rolety a majte pocit, že je stále polnoc.

 

 

3. Ochrana okna a izolačné vlastnosti

Jedným z dôležitých faktorov, na základe ktorého sa naši zákazníci rozhodujú pre vonkajšie rolety, je ochrana okna a izolačné schopnosti. Dobre vieme, že aj v našich končinách môže počasie niekedy pekne vyčíňať. Niet lepšej ochrany okna ako v takejto situácii stiahnuť svoje vonkajšie rolety. Ďalšou výhodou našich roliet je ich plnenie polyuretánovou penou, čo zabezpečuje skvelé termoizolačné vlastnosti.

V zime vám rolety môžu ušetriť peknú čiastku za kúrenie. Nevyznačujú sa síce absolútnou izoláciou, ale citeľne pomáhajú pri únikoch tepla cez okná.

V letných mesiacoch sa práve naopak, potrebujeme schovať pred silnými a až príliš teplými slnečnými lúčmi. Extrémne teplá nás často nútia mať neustále zapnutú klimatizáciu. Stiahnutím roliet zabránite „skleníkovému efektu" vo vašom príbytku.

Klikni pre nacenenie