Kedy sú výhodnejšie fasádne markízy než exteriérové žalúzie?

Exteriérové tienenie je oproti tomu interiérovému výhodnejšie najmä z hľadiska izolácie tepla, vďaka čomu môžete ušetriť nielen na klimatizácii, ale aj na energiách v zime. Existuje veľa spôsobov, ako si zatieniť okná zvonka, a z nich čoraz obľúbenejšie sú fasádne markízy . Možno ste nad nimi ešte neuvažovali, pretože ako prvé vás napadnú vonkajšie žalúzie. Ale čo ak práve markízy sú ideálnym riešením pre vás?

Markízy predstavujú veľmi populárny spôsob tienenia hlavne balkónov, teda tvoria strechu, ktorá poskytuje tieň a možno ju polohovať. Fasádne markízy sú však určené na krytie okien vertikálne, podobne ako rolety. Nie sú však pevné, ich materiál tvorí špeciálna látka.

Fasadna markiza umoznuje kontakt s okolim

Keď chcete mať kontakt s okolím

 V prvom rade by mal každý, kto vyberá takéto exteriérové prvky tieniacej techniky, odhadnúť podmienky, aké v jeho prostredí panujú. Aj fasádne markízy sú vyrobené z trvácnych a pevných materiálov, ktoré odolajú vetru či dažďu. Ich výhodou môže byť to, že máte skvelú možnosť si svoj interiér zatieniť, a zároveň zachovať určitú priehľadnosť, pri použití napríklad polyscreenovej látky. Budete teda chránení pred slnkom a teplom, no uvidíte, čo sa deje na druhej strane. Je to preto skvelý spôsob tienenia hlavne veľkých presklených priestorov.

Markíza navyše prepúšťa svetlo, ale pritom neprepustí UV lúče. Nemusíte sa preto báť o svoj nábytok alebo vnútorné vybavenie, slnko ich takto nevyťahá a nezničí.

Ak potrebujete zatieniť niekoľko poschodí naraz

Nemenej podstatnou výhodou fasádnych markíz je ich vonkajší vzhľad, ktorý sa dá pekne prispôsobiť a markíza potom pôsobí ako pekný dizajnový prvok. Pri poschodovej presklenej budove je tu ale ďalšia výhoda. Môžete nimi totiž zatieniť aj viacero poschodí naraz. Fasádne markízy sú skrátka moderným prvkom, ktorý sa však nemusí hodiť len k moderným domom.

Výhodné sú aj na zatienenie pergoly

Máte záhradnú pergolu, ktorá je otvorená a vadí vám slnko dopadajúce na ňu z bočnej strany? Aj tu je ideálnym riešením práve vertikálna fasádna markíza. Tá pri správnom navrhnutí a montáži bude plniť funkciu steny, ktorá navyše dodá terase príjemný imidž. Oceníte ju skrátka všade tam, kde sa nehodí alebo nie je možná inštalácia vonkajších roliet, žalúzií alebo klasickej markízy.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!