Preskočiť na menu

Keď si okná žiadajú zmenu, zadovážte si plisé

Rozmýšľate, aké tienenie dáte na nové okná? Alebo vás už nudia klasické žalúzie a chcete zmenu? Riešením je látkové tienenie plisé. Ak ste o ňom ešte nepočuli, radi vám ho predstavíme.

Ak by sme mali plisé k niečomu prirovnať, mohla by to byť roleta. Fungujú totiž na podobnom princípe. Plisé má ale do seba niečo viac. Je vyrobené zo špeciálne naplisovanej látky, čo jej dodáva zaujímavý vzhľad. Látka je odolná voči prachu a nečistotám, čo poteší najmä ženy v domácnosti.

Plisé sa prispôsobí potrebám vášho bývania

Výhodou materiálu je jeho multifunkčnosť. Rôzne tvary okna nie sú pre plisé problém. Môžete ho dať na akékoľvek okno, napríklad aj na strešné. Okno v tvare trojuholníka, kosoštvorca, kruhu...s plisé sa dá zatieniť všetko. Nie je ale vhodné do exteriéru. Musíte sa s ním uspokojiť iba vo vnútornej časti domu.

Odostrite si plisé podľa potreby

Plisé na plastovom okne Ovládanie je veľmi jednoduché a pohodlné. Plisé stiahnete nadol aj nahor a necháte si ho v takej výške, v akej potrebujete. Na ovládanie vám stačí madlo, no môžete si, samozrejme, zaobstarať aj plisé, ktoré sa ovláda s retiazkou. Pre ľudí, ktorí túžia po pohodlnosti, je tu možnosť elektrického ovládania. Možno vás potešíme aj tým, že plisé je obľúbené aj vo Feng Shui.

Veľkou výhodou je možnosť výberu sťahovania látky: môžete ju sťahovať smerom zdola nahor, zdola nahor, alebo zvoliť variantu plisé, kotré sa dá sťahovať v oboch smeroch.

Plisé je skvelé, lebo...

• je ideálnym riešením, ako do bytu priniesť nové farby a vzory. Tmavé, bledé odtiene, pastelové či krikľavé farby, kvetinové vzory...výber záleží už iba na vašom vkuse.
• pokiaľ máte dilemu, či do priestoru dať tmavé rolety, ktoré urobia v miestnosti úplnú tmu, alebo žalúzie, cez ktoré môžu prenikať slnečné lúče, plisé vyrieši oba problémy. Na výber máte z:
• transparentných (priehľadných) tkanín,
• polotransparentných tkanín (do bytu vám nebude vidieť, no svetlo zvonku bude aj tak prenikať do miestnosti),
• hustých tkanín (neprepustia do bytu žiadne svetlo).

Okrem toho je tu aj ďalšia možnosť, a to spojenie nepriehľadného a priehľadného plisé. Získate tak dve možnosti v jednom plisé. Podľa potreby si stiahnete buď jedno, alebo druhé.

Nájdete ho v Lamellande

Ak vás plisé zaujalo, môžete si ho objednať v Lamellande. Máme pre vás pripravenú širokú ponuku v rôznych farebných prevedeniach. Ak by vás zaujímalo, ako sa má plisé správne namontovať na okno, pozrite si naše inštruktážne video:

návod na montáž plisé