Preskočiť na menu

Kde kúpiť náhradné diely pre žalúzie? Vyberajte ich radšej starostlivo

Žalúzie sú neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Regulujú vnikanie svetla do interiéru, zabezpečujú súkromie a tie kvalitnejšie dokážu značne šetriť energie na vykurovanie. Sú využívané niekoľkokrát denne a ich náchylnosť na opotrebenie je z tohto dôvodu vyššia.

horizontálne žalúzie

Typ materiálu, prevažne to platí pre plast, je ďalším aspektom, ktorý prispieva k problémom so žalúziami. Plastová hmota sa s pribúdajúcim časom stáva krehkou, láme sa a drobí na malé kúsky. Je v prípade poruchy lepšie kupovať náhradné diely alebo investovať do nových žalúzií?

Kolíčky, spojky, krytky

Žalúzie sa skladajú z viacerých elementov. Fixačné kolíčky, držiak retiazky alebo bočné krytky na hornom nosníku sú vyrobené z plastu a sú dôležitými súčasťami mechanizmu žalúzií. Zároveň sú vyrobené z plastu, ktorý si pevné vlastnosti udrží v horizonte niekoľkých rokov. Po uplynutí tejto doby sú problémy s nimi prirodzené a výmena nevyhnutná.

Ako správne vybrať náhradné diely?

Je logické, že pri prvých problémoch hľadáme finančne nenáročné riešenie nápravy. Pri žalúziách to niekedy býva s náhradnými dielmi zložité. Pred nákupom je najskôr potrebné zistiť výrobcu vašich žalúzií. Nie všetky náhradné diely pasujú na všetky typy.

Ideálne je dopredu vedieť aj dátum výroby žalúzií. Ak boli vyrobené dávnejšie, je pravdepodobné, že nájsť náhradné súčiastky bude problematické, v horšom prípade nemožné.

Nové žalúzie alebo náhradné diely?

Aj keď sa rozhodnete investovať do náhradných dielov, nechajte si radšej poradiť od profesionálov. Pri našom bohatom sortimente je veľká pravdepodobnosť, že nájdete správny diel práve u nás. Ak nie, identifikujeme ho a my ho objednáme . Ušetrí vám to nielen čas pri hľadaní, ale aj možnú kúpu nesprávneho dielu.

Ak vám to okolnosti dovolia, vyberte si radšej kompletnú výmenu žalúzií. Pri starších modeloch oceníte oživenie okna sviežou farbou a zároveň si môžete byť istí, že máte na najbližšie roky pokoj. Postupné zaplátavanie problémov so žalúziami náhradnými dielmi bude síce finančné nenáročné, no tiež krátkodobé riešenie.

Keď ide o žalúzie, obráťte sa na nás

Lamelland ponúka svoje služby v obore garážových brán a tieniacej techniky už 19 rokov a patrí v tejto oblasti medzi najväčšie firmy. Naši odborne vyškolení pracovníci vám v predajni v Trenčíne alebo ostatných zastúpeniach na Slovensku ochotne poradia v prípade, ak sa rozhodnete siahnuť po náhradných dieloch, ale aj po kompletnej výmene žalúzií.

V prípade, že nepochádzate z Trenčína, môžete využiť možnosť výjazdu našich technikov, ktorí sú flexibilní aj počas soboty.