Preskočiť na menu

K architektúre domu patria aj vonkajšie žalúzie

V živote človeka sú situácie, kedy ocení celodennú tmu vo svojej spálni. Je už celkom jedno, z akých dôvodov. Vonkajšie žalúzie jednoducho majú svoje nepopierateľné výhody. Vedeli ste však aj o tom, že práve ony dokážu váš dom pretvoriť na architektonicky výnimočný?

Vonkajšie žalúzie neslúžia iba na tienenie, zaobstaranie si súkromia či úplné zbavenie sa slnka, keď vás jeho lúče po dlhej noci naozaj extrémne obťažujú. Ich pridaním a vhodným zladením s ostatným exteriérom, môžete naozaj dodať aj domu po vašej prababke vítaný šmrnc a nádych modernosti.

Výber netreba podceňovať

Výber tých správnych žalúzií pre exteriér vášho domu však vôbec nemusí byť jednoduchý. Netreba zabúdať, že ide o pomerne dlhodobú investíciu, ktorá má vplyv na celkové architektonické stvárnenie budovy. Ak sa vám zdá, že vonkajšie žalúzie sú len drobným, bezvýznamným detailom, ktorý si aj tak nikto nevšimne, určite si dajte pri výbere poradiť. Máte našliapnuté na poriadny výsmech od susedov.

Čierna je z módy... Aspoň pri žalúziách

Hovorí sa, že čierna je klasika, ktorou nikdy nič nepokazíte. Omyl. V prípade, že sa nechystáte ísť na ples zahalený vo vašich vonkajších žalúziách, s čiernou skutočne opatrne.

Medzi najobľúbenejšie farby vonkajších žalúzií patria predovšetkým antracitová a strieborná. Strieborná farba je častou voľbou najmä preto, že je najvhodnejšia odrážanie slnečného žiarenia. Antracitová farba zasa výborne ladí s hliníkovými oknami a dverami podobnej alebo rovnakej farby, ktoré sú na našom trhu pomerne populárne. Na druhej strane tí, ktorí majú radi prírodný materiál a investovali do drevených eurookien, si radšej zvolia bronzové vonkajšie žalúzie.

Nechajte si pomôcť

V každom prípade, výber farby je iba na vás. Ak však chcete byť opatrní a vaša vlastná predstavivosť vás neuspokojuje, využite služby online dizajnéra od Lamellandu. Tu si môžete sami pozrieť, ako bude váš dom s novými žalúziami vyzerať. Je to jednoduché a vy si tak budete istí, že ani tá prababka by sa za váš vkus nemusela pred susedmi hanbiť.

Vyžiadajte si nezáväznú ponuku