Preskočiť na menu

Je potrebné skladať sieťky z okien na zimu?

K nenahraditeľným doplnkom našich okien v lete patria sieťky proti hmyzu. Zabezpečia nám pohodlný spánok vo vetranej izbe bez nepríjemného nočného bzučania okolo ucha. Ako však s nimi naložíme pred zimou?
Sieť na okne celoročne?
Názory na túto tému sa líšia a veľké množstvo ľudí rieši túto otázku rok čo rok. Nechať? Zložiť? Pozrime sa teda na to, ako to so sieťkami v skutočnosti je.

Materiál vs. počasie

Veľké množstvo výrobcov umožňuje vďaka odolným materiálom využívať sieťky celoročne. Rámy aj samotné sieťky odolávajú aj najväčším výkyvom počasia.

Nezanedbateľným je ale fakt, že voda dokáže zatočiť aj s ďaleko odolnejšími materiálmi. Pod vplyvom nízkych teplôt sa z vody stáva ľad a svojou rozťažnosťou môže časom deformovať očká sieťky.

Menej slnka v zime?

Počas zimných mesiacov slnečného svetla ubudne. Hoci sú sieťky dostatočne priehľadné, neumožnia až taký prienik denného svetla. Miestnosť s oknami bez sieťok je teda viac presvetlená. Tu nachádzame aj ďalšiu výhodu. Tá sa odzrkadlí v podobe ušetrenej elektrickej energie, ktorú by sme za iných okolností využili na osvetlenie.

Čisté okná bez problémov

Odstránením sieťky na zimu je umývanie okien uľahčené práve lepším prístupom na každé miesto. Radosť z dobre odvedenej práce sa znásobí aj výhľadom cez čistučké sklenené tabule bez ďalších bariér. Aj umývanie samotných sieťok vám ukáže, čo všetko sa na ne počas roka zachytilo.

Demontáž? Ľahko a rýchlo

Rovnako, ako je ľahké sieťky umiestniť tam, kam treba, je jednoduchá aj ich demontáž. Pohyblivé držiaky na ráme je nutné len pootočiť a sieťku odstrániť z okna. Na zimné uskladnenie nie je potrebné špeciálne miesto, potrebný je priestor, kam sa hlavne zmestia.

Či už sieťky proti hmyzu na oknách necháte, alebo nie, dôležitá je ich pravidelná údržba. Práve ňou docielite čo najdlhšiu životnosť.