Preskočiť na menu

Hliníkové pergoly - prečo sú lepšie ako drevo?

Potrebuje vaša záhrada alebo terasa prístrešok a zaujali vás práve pergoly? Ak ste sa rozhodli pre kúpu takejto okrasnej stavby, určite by ste mali vedieť pár dôležitých skutočností, ktoré vás nasmerujú, ako správne vybrať práve tú pre vás.

Praktická hliníková pergola

Kvalita

Hlavným a, samozrejme, najčastejším  podnetom pre kúpu je ochrana. Ak si idete kupovať pergolu, zaiste sa vám oplatí investovať do produktu, ktorý vám vydrží veľa rokov.

Drevené pergoly bývajú lacnejšie, no kvalitou sú o čosi nižšie ako tie hliníkové. Ak ste na pochybách, berte ohľad i na to, že hliník má omnoho väčšiu životnosť ako drevo a ostatné materiály. Pri dreve hrozí vysychanie. Je dokonca nevyhnutné napúšťať ho olejom, čo pre vás predstavuje prácu navyše.

Inštalácia a údržba

Výhodou hliníkovej pergoly je jednoduchá montáž, ktorú zvládnete aj sami, no ak si nie ste svojimi technickými zručnosťami priveľmi istí, je lepšie nechať prácu na odborníkov. Môže sa stať, že pri silnejšom vetre by ste pergolu neudržali a skrášlenie vašej terasy by sa tak finančne o trochu zvýšilo. Najväčšou prednosťou pri tomto materiáli je fakt, že nepotrebuje žiadnu dodatočnú údržbu. Po jej nainštalovaní si nemusíte lámať hlavu pri silnejšom vetre či snežení.

Pri látkovej pergole sa môžete stretnúť s rizikom, že v zimnom období nemusí uniesť vrstvu napadnutého snehu. Takisto pri búrke hrozí prepichnutie konárom alebo iné poškodenie.

Dážď

Pri výbere by ste mali byť obozretní a myslieť i na to, kde bude vaša pergola umiestnená. Vo vlhkejšom prostredí môže prísť k postupnému hnitiu dreva a k s ním spojeným plesnením. 

Ak teda bývate v lokalite, kde sú dažde pravidelnejšie, ideálnym riešením je pre vás hliníková pergola Panoramica spolu so systémom Raincover . Pri lacnejších pergolách sa vám môže stať, že dážď bude nepríjemne stekať po okrajoch.

Maniplácia

Diaľkové ovládanie pergoly je ďalšie pozitívum. Ak sa rozhodnete pre modernejšie produkty z našej ponuky , určite túto výhodu oceníte.

Pri drevenom prevedení takáto funkcia nie je a v dôsledku toho ste ochudobnení o ľahšie manipuláciu  a krásny efekt, ktorý dodá vašej terase alebo záhradke eleganciu. 

Dizajn

Ak za najdôležitejší atribút pri výbere považujete vzhľad, nie je pre vás žiadnou novinkou, že hliníkové pergoly sú jednotkou na trhu vďaka ich inovatívnemu dizajnu. Zástancovia klasických materiálov však z estetického hľadiska často volia práve drevo.

Ak však pergolu kupujete za cieľom skrášlenia , je už len na vás, ktorú variantu si vyberiete. Drevo sa dá krásne využiť nielen  pri popínavých rastlinách, ale aj ako dekorácia. Ak uvažujete nad zimnou záhradkou, v tom prípade je pre vás vhodnejšie investovať do kvalitnej hliníkovej pergoly.

Klikni pre zaslanie nezáväzného dopytu