Hľadáte možnosti na zatienenie veľkých presklených fasád? Zoznámte sa, toto sú fasádne markízy

Väčšina z nás miluje letné slniečko, ale iba pokým príliš nepáli. Pri budovách, ktorých fasádu tvorí prevažne sklo, je otázka správneho zatienenia aktuálna celoročne, no v lete je doslova otázkou prežitia. Riešením môžu byť fasádne markízy. Že o nich vôbec nič neviete? Tak potom ste na správnom mieste.

fasadna markiza slnecny den

Fasádne markízy – estetické a funkčné

Čo to vlastne je? Ak poznáte klasické markízy na zatienenie balkónov, tak fasádne markízy sú ich dvojičkou, vyťahujú sa však vertikálne popri fasáde. Majú zväčša celohliníkovú konštrukciu a samotné vnútro tvorí akrylová textília. Existujú tiež typy fasádnych markíz bez hliníkovej kazety, kedy sa väčšmi podobajú na rolety. Fasádne markízy majú vodiace lišty s lankami, ktoré udržujú markízu v správnej polohe. Ide samozrejme o prvok odolný voči externým vplyvom, najmä čo sa týka počasia.

Fasádne markízy a ich výhody

Tieto vlastnosti robia z fasádnych markíz nielen funkčný, ale i estetický doplnok, keďže ide o exteriérové tienenie. Dajú sa krásne doladiť k modernej budove a pôsobia veľmi luxusne. Látka môže byť v rôznej povrchovej úprave, vo farbách podľa vzorkovníka.

Ďalšou výhodou je, že si môžete nechať vyrobiť látku typu polyscreen, kedy je markíza priehľadná, ale zároveň neprepúšťa teplo a UV žiarenie. Interiér tak dokonale odizolujete od tepla, no pritom cez látku pekne vidíte von a odpadá aj riziko poškodenia nábytku či doplnkov silným slnečným žiarením.

Navyše, fasádne markízy sú ideálnym riešením pre budovy, ktoré potrebujú zatieniť veľkú plochu naraz. Jedna veľká fasádna markíza dokáže zatieniť aj viacero poschodí. Oproti tomu sú napríklad vonkajšie žalúzie  vhodné skôr len na jedno okno, prípadne jedno poschodie.

Ak je na vašej terase pergola , fasádnymi markízami si viete vytvoriť bočnú stenu a zatieniť si tak terasu pred dotieravým slnkom z boku.

Typy fasádnych markíz

U nás v Lamelland máme typy fasádnych markíz rozdelené podľa typu hliníkovej konštrukcie, tá môže byť oblá, hranatá, alebo je markíza bez hliníkovej kazety. Markíza UNION L bez kazety je vhodnejšia na zatienenie terás a pergol.

Fasádne markízy sú dostupné vo verziách s manuálnym ovládaním, ponúkame aj automatické, ktoré sú praktickejšie, no aj finančne náročnejšie. V prípade, že si vyberiete práve tento tieniaci prvok pre svoje bývanie, nie je problém prispôsobiť si ho na mieru svojim požiadavkám.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!