Preskočiť na menu

Fasádna markíza nie je riešením iba pre moderné domy

Exteriérové úpravy okien, medzi ktoré patria i fasádne markízy, môžu byť vynikajúcim spôsobom, ako kontrolovať množstvo svetla a tepla. Takisto pomáhajú vytvoriť z vášho domova pohodlnejšie miesto.

 Fasádne markízy

Fasádne markízy poskytujú veľa úžasných výhod. Pozrime sa na niektoré z nich a ukážme si, prečo ich ocenia nielen vlastníci moderných domov.

Hlavným lákadlom je vzhľad

Najčastejším dôvodom výberu fasádnej markízy je práve jej dizajn. Tento typ markízy v sebe predstavuje estetický a zároveň praktický spôsob tienenia.

Fasádne markízy sú ideálnym riešením nielen pre moderné domy, ale i pre reštauračné zariadenia a veľké presklené objekty. Vďaka jednoduchej manipulácii je preto inštalácia takéhoto typu markízy vhodná do kancelárií, tanečných štúdií a fotoateliérov.

Markízy ako ochrana nábytku

Ak máte doma koberce a nejaký ste umiestnili blízko okna, veľmi dobre viete, ako z neho slnko dokáže vytiahnuť farbu. UV žiarenie môže spôsobiť, že farba kobercov a dokonca aj nábytku zbledne za veľmi krátku dobu. Fasádna predokenná markíza s textilnou výplňou znižuje UV žiarenie a chráni predmety pred poškodením slnečných lúčov.

Ak patríte medzi milovníkov interiérového dizajnu, alebo ste vlastníkmi vzácneho majetku, myslite i na túto funkciu, ktorá vás môže ochrániť pred nevyčísliteľnou škodou.

Ešte aj ušetríte

S fasádnymi markízami umiestnenými na vašich oknách môžete taktiež prísť k úsporám na bankovom účte. Vzhľadom k tomu, že markíza zachytáva teplo z vonku, v priebehu letných mesiacov tak môžete ušetriť na klimatizácii.

Naopak počas zimného obdobia vás môže ochrániť pred množstvom studeného vzduchu a chladu, unikajúceho dovnútra cez okná, a znížiť náklady na vykurovanie.

Ak vás článok zaujal, nezabudnite si prezrieť produkty z našej ponuky na stránke.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu