Preskočiť na menu

Farba vonkajších roliet. Štandard alebo experiment?

Vonkajšie rolety sú podstatnou časťou vášho domu. Nielen ich funkcia, ale aj estetická stránka. Buď dom dotvoria, alebo ho farebne pochovajú. V každom prípade, nie je nevyhnutné držať sa striktne iba bielej. Poradíme vám, aké farby k roletám ešte ladia.

Tip č. 1: Niekto to rád klasické

Farby, ktoré sú časté pri výbere roliet, sú okrem bielej aj hnedá alebo béžová. Nič nepokazíte, ak zladíte farbu roliet s farbou brány. Samozrejme, prihliadajte aj na iné prvky vášho nového domu, lebo všetko spolu tvorí jeden celok. Strieborná na vonkajšej strane okna najlepšie odráža slnečné lúče. Svetlé odtiene majú nevýhodu v tom, že na nich ľahšie vidno špinu a nečistoty.

Tip č. 2: Čierna nemusí byť najlepšia

Čierna farba sa viac ako na okná hodí do interiéru. Pri roletách by pôsobila príliš pochmúrne. Preto svoje temné chúťky prenechajte na praktickejšiu alternatívu. Dobrou voľbou môže byť antracitová, ktorá vynikne s hliníkovým profilom okien.

Tip č. 3: Dajte priestor experimentu

Pri výbere farby vonkajších roliet je dôležité rozlišovať, či kupujete hliníkové, alebo plastové okná. Tak, ako antracitová pasuje k hliníku, tak nepasuje k plastu. Preto experimentujte, ale iba do istej miery. Dnes nájdete na trhu mnoho farieb roliet, ako purpurovú, modrú alebo tmavozelenú, takže môžete uletieť aj ďalej ako k béžovej.

K tomu, aby ste z domu vytvorili estetický prvok, potrebujete, samozrejme, vedieť farbu vašich okien, strechy a fasády domu. Výber poriadne zvážte, pretože investícia do roliet je dlhodobá. Vydržia vám určite niekoľko desiatok rokov.

Vyberte si z ponuky na Lamelland.sk

Na Lamelland.sk nájdete hliníkové a plastové vonkajšie rolety . Ak hľadáte pevnejší materiál a odolnosť voči počasiu, hliníkové rolety budú pre vás. Druhým variantom sú plastové rolety, ktoré sú lacnejšie. Ani pri jednom, ani pri druhom type, nebudete pri silnom vetre v byte počuť ozvenu. Zabezpečuje to štetinkové tesnenie vo vnútri roliet. Väčšina z nich sa prispôsobí okennému otvoru, a tak netreba vykonávať žiadne stavebné úpravy.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu