Preskočiť na menu

Exteriérové žalúzie: 6 základných vecí, od ktorých závisí ich cena

Výsledná cena vonkajších žalúzií záleží od ich konkrétnych parametrov. Od akých? Na to sme sa pozreli v nasledujúcom článku.

 

Aj keď je práve vonku pod nulou a od leta nás ešte delí niekoľko mesiacov, verte, že aj v tomto ročnom období sa vám zídu vonkajšie žalúzie. Ich zimná rola spočíva v udržiavaní tepla vo vnútri interiéru, čím vám dokážu ušetriť nemalé náklady na kúrenie. V lete sú zase skvelým tienidlom, a preto sa im nevyrovná snáď žiadna iná technika.

Cenové ponuky si viete vyžiadať na stránke predajcu. Vypracujú vám ich do niekoľkých dní. Na našej stránke nájdete tento jednoduchý formulár na kalkuláciu približnej ceny.

1. Ich rozmery

Práve tou prvou položkou, bez ktorej sa cenu nedozviete, sú rozmery exteriérových žalúzií, a teda aj okien. Môžeme sa stretnúť s väčšími či menšími plochami, občas aj atypickými. Podstatné je zistiť minimálne a maximálne rozmery, ktoré firma vie zabezpečiť. Čím budú rozmery väčšie, tým sa, samozrejme, zdvihne cena.

2. Ovládanie

Ste zvyknutí na manuálne ovládanie žalúzií? Tak vám prezradíme, že to nie je jediný moderný spôsob, ktorí ľudia obľubujú. Žalúzie sa dajú pohodlne sklápať elektronickým zariadením. My v Lamellande máme na výber diaľkové ovládanie alebo ovládanie vypínačom. Problémom nie je ani napojenie žalúzií na centrálny systém inteligentného riadenia domácnosti. 

Pozrite si, ako funguje elektronický pohon:
https://www.youtube.com/watch?v=uEBT0rnJINA

3. Farba lamiel

Už dávno prešli časy, kedy bývali žalúzie iba v jednej farbe, a to bielej. Čoraz častejšie sa preferujú farby ako hnedá, sivá alebo krémová, no prídu si na svoje aj priaznivci žltej, zelenej a bordovej. Niektoré farby sú za základnú cenu, iné s príplatkom.

4. Bočné vodiace lišty

Možno sa ako prvé pýtate, čo sú bočné vodiace lišty. Viac ako tisíce slov vám povie tento obrázok.

Bočné vodiace lišta

Pri týchto lištách máme na výber z dvoch typov farieb, a to ELOX alebo RAL.

5. Spôsob montáže

Vonkajšie žalúzie si vyžadujú odbornú montáž. Väčšinou sa montujú pod omietku, teda tak, aby krycí plech nebolo vôbec vidno alebo, naopak, s viditeľným krycím plechom.

6. Dodávateľ

Ako poslednú, ale nie nezanedbateľnú položku by sme vyzdvihli služby dodávateľa žalúzií. Vyberte si spoľahlivého dodávateľa, ktorý vám zabezpečí všetky služby v jednom. Naša firma Lamelland pôsobí na trhu už 19 rokov a za tie roky sme už predali a namontovali množstvo žalúzií.

Ak máte ešte pred vyplnením cenovej kalkulácie akékoľvek otázky, neváhajte a ozvite sa nám . :)

Chcem nezáväznú ponuku