Do systému inteligentnej domácnosti si môžete zapojiť aj garáž

Smart domácnosti sú čoraz väčším hitom a niet sa čomu čudovať. Inteligentná domácnosť významne uľahčuje život a šetrí energie, čo už pochopili aj investori pri výstavbe nových rodinných domov v nadštandardnom vybavení. Doladiť si svoju domácnosť pomocou inteligentných systémov však nie je problém ani v starších domoch.

Čo všetko môžete vo svojom bývaní zautomatizovať?

Od osvetlenia, cez tienenie, bezpečnostné prvky domácnosti ako sú kamery či alarm, až po prvky v garáži. V praxi to potom môže vyzerať aj tak, že budete mať jedno dotykové zariadenie a z neho budete pár kliknutiami ovládať všetko. Môžete si tiež stiahnuť aplikáciu do mobilu a v nej ovládať svoju domácnosť, priamo doma alebo z práce, či kdekoľvek inde. Môžete si nastavovať režimy pre jednotlivé prvky. Takto sa vám budú automaticky sklápať exteriérové žalúzie podľa intenzity svetla alebo vetra, rozsvieti sa vám osvetlenie v dome a jeho exteriéri po zotmení, vytiahnete si markízu na terase počas horúceho dňa, vyhrejete si domácnosť v zime pred návratom domov z práce. Počas dovoleniek sa nemusíte obávať zlodejov, pretože ihneď viete, čo sa u vás deje a či je všetko zamknuté tak, ako má byť.

Šetrenie energií umožní práve plánovanie a nastavovanie režimov, presne podľa vašich zvykov a požiadaviek. Zabudnúť zhasnúť, alebo zapnúť alarm, už teda neznamená problém ani v prípade, že nemáte žiaden režim nastavený – jednoducho si všetko vypnete na diaľku. Takéto možnosti ponúka aj smart systém Somfy, ktorý má dva hlavné typy. Kým jednotka TaHoma je schopná ovládať úplne celú domácnosť, pre začiatočníkov s jedným až troma ovládanými prvkami v domácnosti zasa slúži jednotka Connexoon.

Garážová brána sa otvorí pri príchode domov

Inteligentné systémy si môžete zaviesť aj do garáže, zrejme najvyužívanejším prvkom v nej je garážová brána. Či už je súčasťou vašej garáže sekciová garážová brána, alebo rolovacia garážová brána či klasická krídlová, stačí si ju vybaviť bezdrôtovým pohonom Somfy, ktorý prepojíte s jednotkou TaHoma alebo Connexoon. A potom si už len užívať výhody smart systému – vďaka geolokácii sa brána začne otvárať vo chvíli, kedy sa so svojím autom blížite domov. A to je len jedna z možností, ako si nastaviť režim svojej garážovej brány, osvetlenia v garáži či jej uzamykania.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


Added to wishlist!