Preskočiť na menu

Čo by ste mali určite vedieť o lamelových dverách

Tam, kde nie je pre klasické dvere miesto, sa hodia lamelové dvere. Ich lamely sa zhŕňajú do jednej, alebo do oboch strán. Môžu ich zdobiť priehľadné okienka a súkromie ostáva nepoškvrnené vďaka zámku s kľúčom.

Zhrňovacie a harmonikové dvere - sú to tie isté?

Tieto slová nie vždy stačia na to, aby si ľudia vedeli vybaviť vzhľad lamelových dvier. Teda pokým nemáte k dispozícii ich obrázky. Keď si dáte do Google spojenie: lamelové dvere, vyhľadávač vám ponúkne plastové zhrňovacie alebo skladacie dvere, ktoré sa využívajú v interiéri. Tie, o ktorých je tento článok.

Iný prípad nastáva, keď si naťukáte harmonikové dvere, ktoré sa najčastejšie používajú v spojitosti s exteriérovými. Sú zo skla a pripomínajú väčšie okná. Potiahnutím jednej časti ich pekne zrolujete do strany. Efektivitu prinášajú na južnej strane. Veľké presklené miesta šetria v lete náklady na klimatizáciu a v zime vďaka nim južné slniečko príjemne otepľuje interiér.

Uschované na kľúčik

Čo vás voľakedy mohlo od kúpy lamelových dvier odrádzať, je chýbajúca kľučka. Tento problém v Lamellande nemusíte riešiť. Na zabezpečenie súkromia je možné si dokúpiť zámok s kľúčom, ktorý neprezradí ani jedno tajomstvo.

Voda nie je problém

Neobávajte sa toho, že plastový materiál je nekvalitný a dlho nevydrží. Aj po niekoľkých rokoch sa môžete tešiť zachovanej farbe napriek tomu, že ich umiestníte do kúpeľne. Všetky plastové doplnky skvelo odolávajú vlhkosti.

Prispôsobte si ich

Prečo nie! Sú určené presne na tie miesta v dome, kde máte pri otváraní málo priestoru. Nepáči sa vám jednoduchý dizajn bez akýchkoľvek prvkov? Doplňte lamely okienkami. Jedinou podmienkou je, že na jednej lamele môžu byť maximálne 4 okná. Okná sú tiež plastové s dymovým alebo bielym nádychom. Plast môžu zdobiť rôzne vzory, ktoré vám radi predstavíme.

V Lamellande nájdete nielen široký dizajn lamelových dvier , ale aj zákaznícku podporu, na ktorú sa viete spoľahnúť.