Chcete výrazný prvok do interiéru? Zoznámte sa, toto sú japonské posuvné zásteny

Poznáte ich? Japonské posuvné zásteny sú v našich končinách skôr novinkou, ale postupne sa stávajú čoraz obľúbenejším prvkom v domácnostiach. Dôvodov je hneď niekoľko. Nielenže ide o efektívny tieniaci prvok, ale môžu tiež slúžiť ako pohyblivá stena na oddelenie priestoru. No zároveň pôsobia veľmi elegantne a sú neprehliadnuteľné. Práve táto posledná vlastnosť z nich robí ideálnu voľbu pre všetkých, ktorí túžia mať vo svojej domácnosti niečo jedinečné a neokukané.

Čo sú to japonské posuvné zásteny?

Pre tých, ktorí nevedia, japonské posuvné zásteny sú látkové zásteny vsadené do koľajnicovej konštrukcie, ktorá zabezpečuje ich tichý a pohodlný pohyb. Tiež môžu byť vyrobené aj z dreva. Môžu pripomínať posuvné dvere, prípadne tvoriť priehľadnú elegantnú stenu v domácnostiach, salónoch či štúdiách. Kým napríklad vertikálne žalúzie pozostávajú z niekoľkých desiatok úzkych lamiel, ktoré sa dajú naklápať a sťahovať na jednu stranu, japonská posuvná zástena má niekoľko širokých lamiel, ktoré sa prelínajú podľa potreby.

V Lamellande montujeme japonské zásteny na mieru. V konštrukcii môže byť až 5 drážok na panely, ktorých šírka môže byť od 40 do 180 cm a maximálna výška japonskej zásteny môže byť až 3 metre. Ideálne preto zakryjú nielen veľké francúzske okná, ale i predelia miestnosť od podlahy až po strop.

Odkiaľ sa tento príťažlivý interiérový prvok vzal, asi netreba komentovať. Vedeli ste však, že v Japonsku vznikli pôvodne ako prvok z bambusovej, alebo drevenej konštrukcie, a papiera? Primárnou úlohou zásten v japonskej domácnosti bolo predelenie priestoru. Priehľadné typy zásten majú názov “shoji”, zatiaľ čo nepriehľadné sa nazývajú “fusuma”.

Použijete ich namiesto závesov, ale výborne nahradia aj vnútorné žalúzie

Všestrannosť japonských posuvných zásten ich predurčuje k tomu, aby sa stali najmä moderným doplnkom. Dokážu totiž efektívne nahradiť závesy, sú omnoho odolnejšie a vybrať si môžete zo širokej ponuky látok a vzorov. Navyše sú prakticky bezúdržbové, vybrať si možno látky s antistatickou úpravou. V prípade, že predsa len dôjde k znečisteniu, stačí látkové panely zložiť a šetrne vyprať.

Search www.lamelland.sk

Rýchly kontakt

Potrebujete poradiť pri špecifikácii produktu, alebo si neviete s niečím rady? Napíšte nám správu, obratom Vás budeme kontaktovať.


error: Upozornenie: Obsah je chránený proti stiahnutiu!
Added to wishlist!