Preskočiť na menu

Bambusové rolety - ich pre a proti

Myslíte si, že umelina vládne svetu? Nemusí tomu byť tak. Praktické a elegantné rolety sa môžu vlniť na vašich oknách aj v prírodnom odeve.

Bola raz jedna rastlina...

Čaro prirodného materiáluBola raz jedna netypická rastlinka, ktorej meno v týchto končinách nie je veľmi známe. A to bambus. Avšak v Južnej Amerike, Afrike, Indonézii, Japonsku či Malajzii by ste mohli natrafiť na asi 1200 jeho rôznych druhov. Ba čo viac, spolu po celej zemeguli pokrýva až 14 miliónov hektárov pôdy!

Juhoamerické a africké kultúry naň siahajú takmer všade - našli by ste tam rôzne bambusové výrobky od príborov až po šperky. Naše stavebníctvo tiež rýchlo prišlo na to, že bambus sa dá využiť pri výrobe podláh, lešenia, vodovodov, žalúzií či roliet.

Výhody bambusových roliet

Čo je to vlastne za rastlinku a ako ju môžeme zužitkovať my, Európania? Jej skvelé vlastnosti zabezpečuje spojenie dreva a traviny. Teda bambusové steblá sú mimoriadne pevné, no zároveň ohybné. Pevné sú vďaka plášťu, ktorý ich pokrýva. Tiež sa vyznačujú odolnosťou voči ohňu.

Bambusky sa hodia do každého interiéruBambusové rolety sú moderným typom tienenia. Ich výhodou je naturálny príjemný vzhľad. Rolety pomocou šnúrky navíjate na horný hriadeľ. Pomocou šnúrky s brzdou alebo gulôčkovej retiazky ich viete nastavovať do ľubovoľnej výšky a farbou ich môžete prispôsobiť štýlu interiéru.
Čo by vám mohlo vadiť
Čistenie roliet môže byť pracnejšie. Bambusové rolety, podobne ako drevené, asi ťažko dáte do práčky a o nič sa ďalej nestaráte. Ak očakávate dokonalé zatemnenie miestnosti, radšej dajte prednosť inému typu roliet alebo žalúzií. Medzi bambusovými tkaninami sa nachádzajú medzery, cez ktoré bude prenikať trochu svetla.

Bambusové rolety ASHA, FEBA a EDESA

Bambusové rolety sú často zložené aj z drevitých a jutových tkanín. Profil bambusových roliet je drevený. S roletami síce nemáte možnosť korigovať svetlo ako s lamelami žalúzií, no napriek tomu clonia a vytvárajú úchvatné kúsky, predely interiérov či noblesné dekorácie. Navnadili sme vás na prírodnú nôtu? Pozrite si našu ponuku bambusových roliet a inšpirujte sa.

Klikni pre odoslanie nezáväzného dopytu